Bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem po Wrocławiu 2020

Miasto Wrocław zaprasza od lipca do września na cykl spacerów tematycznych po mieście. Można spotkać latarnika, poznać historię boga Odry – Viadrusa czy zgłębić najskrytsze tajemnice Wrocławia.

Oferta jest bardzo szeroka – są wycieczki piesze i rowerowe, dla dzieci i dla dorosłych, po polsku i w językach obcych. Spacery będą odbywały się od czwartku do niedzieli.

Łącznie zaplanowano 122 spotkania – wszystkie odbędą się z zachowaniem zalecanych zasad bezpieczeństwa.

Będzie można Wrocław z innej strony – na Ostrów Tumski, Rynek czy do Hali Stulecia prowadzi wiele przewodników i spacery także nie ominą tych ważnych punktów miasta. Są jednak miejsca nieznane, a równie interesujące. Tak narodziła się idea spacerów tematycznych, prezentujących m.in. Nadodrze – dzielnicę rzemieślników, historię nauki i rozwoju medycyny we Wrocławiu, wrocławskie opowieści z dreszczykiem czy magiczny świat nocnych iluminacji. Będzie nawet rodzinna gra miejska.

Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania zasad bezpieczeństwa poprzez zakrywanie ust i nosa maseczkami ochronnymi i zachowania odpowiedniej odległości od siebie.

Udział w spacerach na własną odpowiedzialność.

Spotkajmy się we Wrocławiu!

Spacery odbywają się w piątki, soboty i niedziele. W ofercie wycieczki piesze i rowerowe po najbardziej znanych i atrakcyjnych okolicach Wrocławia, ale również na bardziej odległe od Rynku osiedla.

Zaplanowano również spacery w języku angielskim.

Więcej szczegółów [TUTAJ]

Get involved!

Comments

No comments yet