100-lecie powrotu Tucholi do Polski. Wystawa w Tucholskim Ośrodku Kultury.

Ta wystawa to tak naprawdę pierwszy akord całego cyklu imprez z okazji 100-lecia powrotu Tucholi do Polski. Dla każdego, kto choć trochę interesuje się historią i architekturą miasta to niebywała gratka!

Otwarcie wystawy pt. „Jesteś” odbyło się w Tucholskim Ośrodku Kultury 10 stycznia (piątek). Jest to zbiór wyjątkowych fotografii i pocztówek, które przedstawiają ulice Tucholi i Koślinki mniej więcej od roku 1870 do wybuchu II wojny światowej. Oglądając kolejne reprodukcje (a te są sporych rozmiarów: 50×35 cm, a nawet 100×70 cm!) można poczuć się jak w wehikule czasu.

Wiele radości sprawiało przybyłym na wernisaż odkrywanie tego, w jakiej części miasta zostało wykonane zdjęcie, na które akurat patrzą .Pasja, która służy pokoleniom. Przygotowanie wystawy, której kuratorką jest Agnieszka Joppek z TOK-u, nie byłoby możliwe, gdyby nie unikatowe zbiory Zenona Wędzickiego. W sali wystaw zaprezentowano łącznie (w antyramach i formie cyfrowej) około 100 oryginalnych pocztówek i fotografii należących właśnie do Wędzickiego. Wysokiej jakości skany opisywanych materiałów wykonał z kolei Mariusz Słomiński. Na wystawę przybyło wielu gości. Ciekawie o zainteresowaniach Zenona Wędzickiego mówił zastępca burmistrza Tucholi – Tomasz Stybaniewicz.

Kamil Tail kamil@tygodnik.pl

Fotorelacja z wystawy na stronie Tygodnika Tucholskiego

Źródło: tygodnik.pl

Dodaj komentarz