Zachodniopomorska Solidarność w obronie wartości chrześcijańskich

,,(…) każdy członek ,,Solidarności” powinien bronić tych wartości, jakie wpisane są w przesłanie chrześcijańskiej wiary. To one stanowią fundament, na którym zbudowany został nasz związek”.           

Desperacja protestujących w sprawie orzeczenia TK, a szczególnie forma manifestowania swoich racji wywołała falę oświadczeń i apeli środowisk zbulwersowanych ich zachowaniem oraz widzących wielkie zagrożenie we wściekłym ataku na Kościół Katolicki. Do grona zaniepokojonych konsekwencjami protestu, który w każdej chwili może wymknąć się spod kontroli, dołączył NSZZ Solidarność Regionu Pomorza Zachodniego.             

Jak donosi portal szczecin.tvp.pl oficjalny apel w sprawie nieustających, coraz bardziej gorących manifestacji skierowany przez prezydium zarządu regionu do członków i sympatyków związku dotyczy wrogich i prowokacyjnych wystąpień przeciwko podstawom polskiego państwa i Kościołowi oraz nawołuje do spokojnego dialogu zamiast rewolucyjnych manifestacji:            


,,Trzeba opanować emocje (…) tworzące podziały, które trudno będzie zlikwidować”.       

  
W obronie Kościoła Solidarność zwraca uwagę, że bez jego wsparcia wyzwolenie się Polski spod komunistycznego jarzma nie byłoby możliwe. To Kościół dawał schronienie działaczom opozycyjnym i ofiarom prześladowań stanu wojennego w naszej trudnej drodze do wolności o czym świadczą dramatyczne wydarzenia Grudnia’70, Sierpnia ’80 i Sierpnia ’89. W apelu regionalna Solidarność wyraziła też sprzeciw wobec coraz częstszych aktów wandalizmu i profanacji polskich kościołów, miejsc pamięci i pomników demokracji:     

,,(…) kiedy o wolność walczyliśmy na ulicach, naszym drugim domem był Kościół”.          

Solidarność w apelu wzywa protestujących do zachowania spokoju i rozpoczęcia konstruktywnej dyskusji społecznej, które według niej przynoszą najlepsze efekty.       

   
Cały apel na stronie:                 

https://szczecin.tvp.pl/50559446/solidarnosc-zaniepokojona-i-proponuje-dialog-apel-nszz-solidarnosc-regionu-pomorza-zachodniego

Opracowanie BC 


Źródło:      

Dodaj komentarz