Wspólne czytanie Pisma Świętego

W niedzielę 18 kwietnia rozpoczął się już XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, wielkie coroczne przedsięwzięcie ewangelizacyjne. Z tej okazji przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki nie krył troski o marginalizowanie istoty czytania Słowa Bożego: „Za mało czyta się Pismo święte, za mało poważa wypowiedź Pisma świętego”.           

Jak się jednak okazuje wagę obcowania na codzień ze Słowem Bożym doceniają nie tylko hierarchowie Kościoła. Portal gorzow.tvp.pl donosi, że organizatorzy znanych nawet poza granicami naszego kraju Zielonogórskich Warsztatów Muzyczno-Liturgicznych, którzy w ubiegłym roku już po raz czwarty zaprosili chętnych z całej Polski do wspólnego śpiewania oraz przeżywania pieśni liturgicznych i wielbieniowych, rozpoczęli w tym roku nowy ciekawy projekt związany właśnie z poznawaniem Słowa Bożego.   

             
Na swoim facebookowym profilu zapraszają do wzięcia udziału w akcji „Nowy Testament w 365 dni”, czyli codziennego kilkuminutowego czytania przez 6 dni w tygodniu Słowa Bożego na ich kanale w serwisie internetowym YouTube. Tym razem chodzi o przybliżenie początków chrześcijaństwa oraz w tych niezwykle trudnych i ważnych dla Kościoła czasach próby, zachęcenie do przemyślenia sensu własnego życia w kwestiach wiary, moralności i wartości.             

Nowy Testament został podzielony na bardzo krótkie fragmenty, aby nawet bardzo zagonionym we współczesnym świecie ułatwić obcowanie z Pismem Świętym. Czytać może każdy, chętni do wzięcia udziału w projekcie mogą zgłaszać się poprzez stronę: https://m.facebook.com/pg/zielonogorskiewarsztatyliturgicznomuzyczne/posts/?ref=page_internal&mt_nav=0

Dotąd nagrane fragmenty Ewangelii do odsłuchania, i oczywiście przemyślenia, na stronie:     
https://m.youtube.com/channel/UCYHKzezzqGTJRVQDvoLUMaQ

Opracowanie BC 


Źródło:  

https://www.eswinoujscie.pl/2021/04/18/narodowe-czytanie-pisma-swietego-2021/?amp
https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz