Wędrująca ikona krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Alkohol, papierosy, leki, kawa, słodycze, a nawet internet, hazard i narkotyki to uzależnienia, z którymi boryka się znaczny procent polskiego społeczeństwa, i choć rząd robi dla zdrowia Polaków co tylko może, a aby obrzydzić używki, wprowadza dla dobra obywateli coraz to nowe podatki, to jedynym efektem tych przemyślnych zabiegów jest kiepski stan finansów obywateli, a co za tym idzie pogorszenie sytuacji bytowej, co może skłaniać kuriozalnie do częstszego sięgania po używki w celu poprawiania coraz bardziej pogarszającego się nastroju.        

Co prawda jak wynika z przeprowadzonego na początku roku badania dla platformy Therapify przez UCE RESEARCH i SYNO Poland na reprezentatywnej grupie około tysiąca osób w wieku dojrzałym, wielu Polaków zamierza podjąć walkę z nałogami i choć dotąd kończyło się to zazwyczaj tylko słomianym zapałem, w tym roku może się wreszcie udać. Koronawirusowa polityka rządu czyniąca spustoszenie w gospodarce  wymusi na wielu obywatelach naszego kraju przewartościowanie swoich potrzeb i wydatków. Jak czytamy w portalu interia.pl przebadani pod tym kątem Polacy w wieku od 18 do 80 lat zamierzają najbardziej ograniczyć w tym roku wydatki na słodycze (36 proc.), alkohol (26,7 proc.), papierosy i tytoń (22,1 proc.), napoje energetyczne (12 proc.) oraz kawę (9,9 proc.), i raczej nie z myślą o dobrym zdrowiu, ale o zachowaniu płynności finansowej.           

Drugą stroną problemu uzależnień, z których co ciekawe nie zawsze zdajemy sobie zresztą sprawę, jest poczucie stanu męczącego psychicznie zniewolenia, a w odzyskaniu utraconej wolności może odegrać znaczącą rolę religia i nauka Kościoła. Jedną z takich form wsparcia osób zagubionych i uzależnionych jest program krzewienia abstynencji Krucjata Wyzwolenia Człowieka zainicjowany przez założyciela Ruchu Światło Życie, ks. Franciszka Blachnickiego, który w ten sposób odpowiedział na wezwanie Jana Pawła II na początku jego pontyfikatu, do aktywności przeciw „wszystkiemu co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa”.       

Jak donosi portal gorzow.tvp.pl lubuszanie do końca marca będą mogli uczestniczyć w modlitwach o uwolnienie od uzależnień podczas peregrynacji namalowanej 20 lat temu ikony krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który jest symbolem walki z nałogiem, po diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wędrówka ikony rozpoczęła się od parafii św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, pojawi się również m.in. w parafiach w Gorzowie i Sulechowie, aby jak najwięcej wiernych mogło prosić poprzez wspólną modlitwę o moc radzenia sobie z własnymi słabościami, jak i o wstawiennictwo za innych, którzy ulegają zgubnym nałogom.   

      
Więcej na stronie: https://youtu.be/5K2GVFv7bKY

Opracowanie BC 
Źródło:   

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz