W Szczecinie fala ataków na księży i wartości chrześcijańskie

Na słupach ogłoszeniowych w Szczecinie pojawiły się hasła nawołujące do zabójstw księży.

Według radnego Dariusza Mateckiego nie można obok takich wybryków przechodzić obojętnie:               

– Gdyby tego typu hasła dotyczyły muzułmanów, Żydów, osób LGBT, dziś pisałaby o tym cała Polska. Zagraniczne media pisałyby, co to za faszystowski kraj, w którym chce się kogoś fizycznie eksterminować tylko ze względu na przekonania czy religię.          

– W skali kraju mamy dziesiątki, jeśli nie setki, prześladowań za wiarę. Jeśli walczymy z przemocą, to przemocą wobec wszystkich, także księży, a nie tylko wobec osób LGBT.            

W ostatnich miesiącach w Szczecinie nasiliły się ataki na księży i akty profanacji symboli religijnych. Jak donosi portal pch24.pl, w kościele w dzielnicy Turzyn pojawiły się obraźliwe napisy wykonane sprejem, a ksiądz został obrzucony stekiem wulgaryzmów. W centrum miasta doszło do celowego zniszczenia krzyża i co ciekawe kiedy sprawa trafiła do sądu, sędzia orzekł, że nie doszło do profanacji ponieważ … ,,krzyż był obiektem budowlanym, a nie religijnym”.                

Teraz w parku Andersa pojawiły się napisy nawołujące do zabójstw księży. „Księża są jak stonka, tępmy ich!”, „Biskup największym trofeum łowieckim”, „Jak z nosa gile, na drzewach będą wisieć księża pedofile”, to tylko niektóre z nich.             

Radny Dariusz Matecki w mediach społecznościowych nie tylko poinformował opinię publiczną o fali antykatolickich i antyklerykalnych incydentów w Szczecinie, ale również zaapelował aby nie lekceważyć takich zachowań, bo to może doprowadzić do eskalacji problemu. Bezkarni sprawcy będą zdolni do coraz bardziej śmiałych czynów. W materiale filmowym zamieszczonym na Facebooku nawołuje do obrony chrześcijańskich wartości:             

Nie możemy mówić, że nie ma wojny kulturowej. Ona jest i dlatego musimy bronić Kościoła, chrześcijaństwa i naszych wartości. (…)


Zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa w związku z nawoływaniem do zabójstw księży, złożył Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor, który zajmuje się problemem prześladowania katolików w Polsce oraz Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, zajmujący się atakami na polskość, która według jego członków jest na stałe związana z religią chrześcijańską.

Opracowanie BC 
Na podstawie pch24.pl,  24kurier.plhttps://www.m.pch24.pl/szczecin–sprawa-napisow-nawolujacych-do-zabojstw-ksiezy-juz-w-prokuraturze,78167,i.html

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/hejt-na-ksiezy-w-centrum-szczecina/
Obraz Ciker- Free-Vector-Images z Pixaby 

Dodaj komentarz