W Sulechowie nie chcą ulicy imienia Jana Pawła II

Do coraz liczniejszej grupy obywateli, którzy z niezwykłą łatwością przekreślają wszystkie zasługi, do niedawna jeszcze wielbionego w Polsce, Jana Pawła II dołączyli mieszkańcy Sulechowa.             

Jak donosi portal sulechow.naszemiasto.pl zawiązała się już grupa inicjatywna, która rozpoczęła w internecie zbiórkę podpisów pod petycją o zmianę nazwy ulicy … Jana Pawła II na funkcjonującą do 1945 roku Świebodzińską. Oczywiście pretekstem do rozpoczęcia bulwersującej dla wielu pozostałych mieszkańców akcji, jest odpowiedzialność polskiego papieża za tolerowanie w Kościele przypadków pedofilii.              

Sulechów podzielił się na tych, którzy uważają, że nazywanie ulicy imieniem kogoś kto zdawał sobie sprawę ze skali problemu w Kościele i przymykał na to oko, czyli zachowywał się nieetycznie i ,,moralnie wątpliwie” jest bardzo nie na miejscu oraz na takich, którzy nie pojmują po co ten cały cyrk z usuwaniem imienia wielkiego autorytetu dla Polaków z przestrzeni publicznej miasta.              

Za przemianowaniem nazwy ulicy Jana Pawła II na neutralną nazwę Świebodzińska są twórca petycji Paweł Wita oraz były radny Wiesław Ciesielski. Chodzi im o to, aby już nigdy więcej nie było powodów do zmiany nazwy tej nie mającej dotąd szczęścia do swoich patronów ulicy. W powojennej historii miasta jak czytamy w portalu sulechow.naszemiasto.pl nazywała się przed Jana Pawła II imieniem … Stalina i Świerczewskiego.           

Jeden z mieszkańców Sulechowa (pan Tomasz) w rozmowie z dziennikarzami portalu sulechow.naszemiasto.pl zwrócił uwagę na rozchwianie emocjonalne, cechę charakterystyczną narodu polskiego, który najpierw przez lata stawia Karola Wojtyłę na piedestale, a potem w jednej chwili go z niego strąca:        

,,Najpierw była narodowa histeria po śmierci Jana Pawła II. Na potęgę imieniem Karola Wojtyły czy papieża nazywaliśmy szkoły, place, ulice, w każdym mieście stawialiśmy pomniki. A teraz będziemy je burzyć? Zmieniać ulice? To tylko pokazuje, jakim jesteśmy narodem”.             

Opracowanie BC 

Źródło:      

https://youtu.be/orFvL7QzArk

4 komentarze do wpisu „W Sulechowie nie chcą ulicy imienia Jana Pawła II”

Dodaj komentarz