W Archidiecezji Gdańskiej dyspensa od osobistej obecności na mszach świętych

Do 29 marca wierni mieszkający na terenie Archidiecezji Gdańskiej są zwolnieni z obowiązku udziału w mszach świętych – poinformował portal dziennikbaltycki.pl (https://dziennikbaltycki.pl/metropolita-gdanski-udzielil-diecezjanom-dyspensy-od-obowiazku-uczestnictwa-we-mszy-sw-do-29-marca-parafie-organizuja/ar/c1-14855369?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=CampaignName).

Jak podaje portal metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź „przychylił się do rekomendacji Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski o udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do 29 marca br. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na niedzielnej mszy nie będzie grzechem. Dotyczy to wiernych w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieci, młodzieży szkolnej oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę oraz wszystkich osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Portal informuje także, że parafie rezygnują ze sprawowania mszy św. i zachęcają wiernych do śledzenia transmisji w Internecie. 

Oprac. ŁC

Obraz TheoRivierenlaan z Pixabay

Dodaj komentarz