Skandal! Islam jest kolorowy. Bazylika Mariacka szara i bez krzyża. 20. krakowski Dzień Islamu

Grafika, jaką Archidiecezja Krakowska zaprasza w tym roku do obchodów Dnia Islamu napełnia grozą. Widzimy wiele kolorowych meczetów i szarą Bazylikę Mariacką z której został wycięty krzyż.

Kto z ramienia kurii wydał zgodę na usunięcie krzyża z wizerunku bazyliki? Czy grafika aby nie przedstawia przyszłej wizji Krakowa wg Rady Dialogu archidiecezji? Meczety będą rosnąć jak grzyby po deszczu a kościoły będą likwidowane? Skąd bierze się taka postawa krakowskich purpuratów? Ś.p. kardynał Franciszek Macharski z pewnością przewraca się w grobie.

Pięć lat temu kardynał Stanisław Dziwisz na urodzinach Radia Maryja powiedział, że nie ma w Polsce podziału na kościół toruński i łagiewnicki. Wydaje się, że nie jest to prawda zważywszy również fakt, że pod listem w obronie abp. Marka Jędraszewskiego nie podpisał się ŻADEN biskup z Archidiecezji Krakowskiej.

Es.