Siostry benedyktynki budują Zacisze św. Benedykta

Dobra wiadomość dla wszystkich udręczonych ogólnoświatowym koronaświrusem. Jak donosi portal radiogdansk.pl w Żarnowcu na Kaszubach będzie można zapomnieć o tym, że wirusy są na świecie i wrócić po tej mega dawce obłędu i absurdu, którą zaserwowali nam politycy rządzący do równowagi psychicznej.         

Siostry z Opactwa Benedyktynek w Żarnowcu wychodzą naprzeciw coraz większemu zapotrzebowaniu społecznemu na odstresowanie, wyciszenie oraz regenerację sił psychicznych i witalnych. Ze względu na ograniczoną bazę noclegową w opactwie powstał projekt budowy Zacisza św. Benedykta dokąd będzie można uciec od zgiełku świata.            

Okazuje się, że na weekendowe pobyty w opactwie jest tak dużo chętnych, że zapisy są prowadzone już pół roku naprzód. Jak czytamy w portalu radiogdansk.pl goście nie tylko mają tam możliwość spędzenia czasu na modlitwie, zadumie i rozważaniach duchowych, ale również mogą uczestniczyć w codziennym życiu sióstr, które proponują swoim gościom wspólne prace w gospodarstwie. Latem i jesienią przy przygotowywaniu przetworów na zimę, a zimą m.in. pieczenie świątecznych pierników.                                           

Co ciekawe jak podkreśla jedna z sióstr kilkudniowe milczenie dla wielu gości, wcale nie jest takie proste:         

,,Odkrywają oni, że cisza jest wielkim trudem; że przychodzą myśli, które były wcześniej zagłuszane przez szybkie życie i ogrom obowiązków”.          

Projekt budowy Zacisza św. Benedykta przewiduje nie tylko sześć nowych pokoi noclegowych, ale również domową kaplicę, biblioteczkę, sale konferencyjne a nawet kawiarenkę. Prace przy budowie już się rozpoczęły, ale ponieważ koszt całego przedsięwzięcia przerasta możliwości skromnego opactwa, siostry proszą wszystkich o życzliwość i wsparcie. (Więcej informacji na stronie zakonu: benedyktynki-zarnowiec.pl).     

         
Warto pomóc! Nigdy nie wiadomo kiedy człowieka dopadnie psychiczna niemoc i będzie musiał nabrać energii do działania.     

Opracowanie BC 
Źródło:           https://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/115379-dla-osob-poszukujacych-wyciszenia-i-regeneracji-sil-psychicznych-siostry-z-zarnowca-buduja-zacisze-sw-benedykta

Obraz  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Opactwo_Benedyktynek_w_%C5%BBarnowcu

Get involved!

Comments

No comments yet