Ruszyła zorganizowana kampania przeciwko kościołowi katolickiemu

Jak donosi portal radiogdansk.pl w przestrzeni publicznej miasta Gdańska pojawił się billboard reklamujący kampanię społeczną ,,Same plusy.info„, i może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, wszak taki sposób dotarcia do szerokiego grona odbiorców jest przez wiele podmiotów stosowany, gdyby nie profil kampanii i wymowa billboardu ze znakiem czarnego krzyża ugodzonego znaną dobrze wszystkim … czerwoną błyskawicą, niewzbudzającą żadnych wątpliwości kto za nią stoi. Hasło reklamowe ,,w zgodze ze sobą, z dala od kościoła” dopełnia całości tej kontrowersyjnej akcji.            

Celem kampanii jest doprowadzenie do rozdziału Kościoła od państwa. Na reklamowanej na billboardzie stronie sameplusy.info publikowane są treści namawiające do porzucenia wiary katolickiej oraz odcięcia się od korzeni i Kościoła w każdej sferze życia. Według autorów kampanii, można zacząć od wypisania dziecka z lekcji religii, rezygnacji z chrztu niemowląt, czy ze ślubu kościelnego.           

Pojawienie się kontrowersyjnego billboardu w przestrzeni publicznej miasta wywołało już dużo głosów sprzeciwu. Jak czytamy w portalu radiogdansk.pl oburzeni są również gdańscy politycy prawicowi. Według Huberta Grzegorczyka z PiS treści zamieszczone na nim nie tylko obrażają uczucia religijne: ,,to kolejny atak na nas, katolików, w Gdańsku”, ale również sposób reklamy kampanii jest niezgodny z przepisami miejskiej uchwały krajobrazowej.             

Niestety jak wynika z ustaleń Radia Gdańsk, miasto choćby nawet chciało interweniować w tej sprawie ma po prostu związane ręce. Nośnik nie stoi bowiem na gruncie należącym do miasta i jest własnością prywatnej firmy reklamowej. Co ciekawe to nie pierwszy raz kiedy właśnie ta firma, sprzedająca powierzchnie reklamowe na terenie Gdańska, lekceważy zasady miejskiej uchwały krajobrazowej. W związku z tym Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wszczął już wobec niej ponad 20 postępowań administracyjnych.              

Jak powiedziałby Ryszard Popiołek, dozorca kamienicy przy Złotej 25 – ,,Koniec świata”. Strach pomyśleć do czego jeszcze z powodu rzekomej nienawiści Kościoła katolickiego do społeczności LGBT posuną się siły, które tak naprawdę mają na celu zburzyć odwieczny porządek rzeczy.              

Opracowanie BC 
Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz