Roma locuta, causa finita. Rekurs ks. prałata Romana Kneblewskiego na dekret biskupa bydgoskiego odrzucony przez Stolicę Apostolską

Rekurs ks. prałata Romana Kneblewskiego do Stolicy Apostolskiej na dekret biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy odwołujący go z urzędu Proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy został odrzucony. – Roma locuta, causa finita  – skomentował decyzję Watykanu ks. prałat Kneblewski.

Ks. prałat Roman Kneblewski z urzędu Proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy został odwołany 5 czerwca 2019 roku dekretem biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy. Na biskupi dekret ks. Kneblewski złożył rekurs do Stolicy Apostolskiej. 3 marca br. ks. Kneblewski poinformował w filmie opublikowanym na jego kanale Tuba Cordis, że Stolica Apostolska odrzuciła złożone przez niego odwołanie.

Decyzję Watykanu ks. prałat Kneblewski skomentował jednym zdaniem: – Roma locuta, causa finita.

– Będę miał czas na przemyślenie, przemodlenie co dalej – mówił ks. Kneblewski. – Emerytem, prawdę mówiąc, się nie czuję. Chciałbym jak najwięcej jeszcze działać, być aktywnym – dodał jeden z najbardziej znanych w Polsce kapłanów, kultywujących tradycję katolicką. Ks. Kneblewski podziękował wszystkim za modlitwy w jego intencji. – Pan Bóg wysłuchuje modlitw, tylko że inaczej czasami prowadzi niż my byśmy to widzieli i na wstępie chcieli. Wierzę w to głęboko, że Pan Bóg dopuszczając taką sytuację w moim życiu, ma wobec mnie jeszcze jakieś plany. Może mnie jakieś odpowiedzialne zadania jeszcze w życiu czekają… Proszę w dalszym ciągu o modlitewne wsparcie. Trzeba zaufać Panu i iść naprzód. Gramy dalej!

– powiedział ks. Kneblewski.

O decyzji odwołującej ks. prałata Romana Kneblewskiego redakcja bydgoszcz24.pl informowała w artykule: Stary Świat odchodzi, a ksiądz prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę.

Źródło: bydgoszcz24.pl

Foto: Jacek Nowacki

Get involved!

Comments

No comments yet