Publiczny Różaniec: o odnowę Narodu Polskiego na rynku w Czeladzi

Znów, za sprawą marksistów, komunistów i wszelkiej maści wykolejeńców – tak jak za PRL – liczy się odwaga. Odwaga wyznawania wiary w Jezusa Chrystusa. Po ostatnich atakach na kościoły, na katolików liczą się inicjatywy, jak ta – opisana poniżej. Zaznaczam, że nie pierwszy raz różaniec był odmawiany na rynku w Czeladzi.

Po raz pierwszy w okresie jesienno-zimowym, Różaniec publiczny na Rynku w Czeladzi, odbył się w sobotę 14 listopada. Modlitwę różańcową, w której wzięło udział ponad 30 osób, poprowadził proboszcz parafii: ks. kan. Jarosław Wolski.

Rozważania różańcowe były połączone z podążaniem za myślą św. Jana Pawła II. Mottem przewodnim było wezwanie z nauczania Świętego: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi tej ziemi”. Ksiądz proboszcz w sposób szczególny podkreślił wagę i znaczenie nauczania Św. Jana Pawła II dla całego świata, Kościoła, Ojczyzny i Narodu. Podkreślił również wielkie przywiązanie i głębokie nabożeństwo świętego papieża do Matki Najświętszej, którego wyrazem było całkowite zawierzenie Maryi poprzez jego „Totus Tuus”. Podczas Różańca rozważane były Tajemnice Chwalebne,a intencją wszystkich modlących się, było wyproszenie całemu światu i naszemu Narodowi tego, by poprzez uszanowanie i uznawanie nauki św Jana Pawła II dążył do przemiany i odnowy moralnej.

(tekst ks.Andrzej; foto.MD)
źródło: Strona internetowa parafii p.w. św. Stanisława w Czeladzi

Dodaj komentarz