Proboszcz w Mierzynie przekazał na zakup respiratorów dla szpitala pieniądze zebrane na budowę kościoła

          

„Mierzyniaki” – tak mówią o sobie mieszkańcy parafii Mierzyn pod Szczecinem, od 2013 roku budują krok po kroku nowy kościół. Stary zabytkowy XIII wieczny p.w. Matki Boskiej Bolesnej przestał spełniać potrzeby rozrastającej się parafii. Fundusze na inwestycje pochodzą nie tylko z tacy i kolędy, ale wielu akcji i festynów organizowanych na ten cel przez specjalnie utworzoną radę budowlaną oraz wspólnoty działające przy parafii. Nowa świątynia ma łączyć tradycyjne elementy architektury sakralnej z nowoczesną formą. Patronką budowanego kościoła będzie Matka Boska z Lourdes.            

Parafia p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie pomimo wielu pilnych wydatków i potrzeb związanych z prowadzoną budową nowej świątyni postanowiła wspomóc szpital przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie przeznaczając prawie 70 tys. zł z uzbieranych na inwestycję środków na zakup dwóch respiratorów.

Co ciekawe proboszcz mierzyńskiej parafii nie po raz pierwszy zadziwił niezwykłą inicjatywą w tym niespokojnym czasie. Głośne w całej Polsce są już jego akcje niedzielnych objazdów parafii z błogosławieństwem dla jej mieszkańców, zapowiedziane do końca trwania epidemii oraz zorganizowanie  w Niedzielę Palmową aż 46 mszy aby w związku z ograniczeniami, umożliwić wiernym za pośrednictwem wcześniejszej rezerwacji na stronie internetowej parafii udział w obrzędach religijnych. Jak powiedział ks. Zbignirw Wyka na antenie Radia Plus:          

Działania proboszcza mają wielu zwolenników jak i krytyków, choć tych pierwszych jeśli popatrzeć na niezwykle duże zainteresowanie udziałem we mszy w niedzielę palmową, o czym świadczy fakt, że wszystkie dostępne miejsca rozeszły się błyskawicznie oraz na reakcję Mierzyniaków na niedzielne błogosławieństwo wydaje się być o wiele więcej.              

„Może chociaż ci szydercy, którzy tak szkalowali parafię za mszę i błogosławieństwo z samochodu, zrozumieją swoje postępowanie” – tak podsumował internauta Stetinensis wiadomość o przeznaczeniu przez proboszcza mierzyńskiej parafii środków na zakup respiratorów.     

                    
Na podstawie radioszczecin.pl,  parafiamierzyn.pl,  wszczecinie.pl,  gs24.pl
https://radioszczecin.pl/1,403887

https://parafiamierzyn.pl/aktualnosci/1600-respiratory-od-parafii-dla-szczecinskego-szpitala

https://wszczecinie.pl/aktualnosci,ksiadz_objezdza_parafie_samochodem_pojawie_sie_na_kazdej_ulicy_i_bede_prosil_boga_by_zachowal_nas_od_tej_epidemii,id-34156.html

https://gs24.pl/mierzyn-46-mszy-w-24-godziny-kaplica-w-namiocie-w-jednej-parafii-niedziela-palmowa-w-czasach-pandemii-koronawirusa-05042020/ar/c1-14900479

Oprac. BC

Obraz Darko Stojanovic z Pixabay

Dodaj komentarz