Pro-aborcyjna ateistka z Forum Ekonomicznego Klausa Schwaba w… Papieskiej Akademii Życia. To nie żart!

(fot. flickr.com/ UCL Institute for Innovation and Publi)

Jak ogłosiła w sobotę Papieska Akademia Życia, do watykańskiego gremium dołączył nowy „ekspert”. Kontrowersyjne nominacje Ojca Świętego do tego zespołu budzą zdziwienie wiernych nie od dzisiaj – jednak tym razem Stolica Apostolska przekroczyła dotychczasowe granice skandalu. Skład instytucji zasiliła spiker Światowego Forum Ekonomicznego – zdeklarowana ateistka i zwolenniczka bezkarnego zabijania dzieci nienarodzonych.

„[Marianna] Mazzucato została dziś mianowana członkiem zwyczajnym Papieskiej Akademii Życia. Lewo-skrętna ekonomistka i członek Światowego Forum Ekonomicznego, w zeszłym roku przemawiała na watykańskiej konferencji promując powszechny dochód podstawowy, zieloną politykę i podejście zero-Covid” – powiadomił we wpisie na Twitterze rzymski korespondent portalu National Catholic Register, Edward Pentin.

Dziennikarz udostępnił na swoim kanale szereg wpisów nominowanej, ukazujące jej reakcje na współczesną działalność Watykanu i stosunek do chrześcijaństwa. „Jako ateistka, nigdy nie myślałam, że tak bardzo pokocham papieża Franciszka. Co za gwiazda!” – pisała Mazzucato, komentując wystąpienia Ojca Świętego na temat ekologii.  

26 czerwca bieżącego roku, 2 dni po unieważnieniu przez amerykański Sąd Najwyższy precedensu prawnego Roe vs. Wade, zmuszającego wszystkie stany do akceptacji aborcji, spiker Światowego Forum Ekonomicznego udostępniła na swoim profilu komentarz lewicowej dziennikarki do werdyktu sędziów. W nagraniu rozemocjonowana kobieta obrażała chrześcijan i krytykowała decyzje sędziów, twierdząc, że sprzeciw wobec mordu nienarodzonych wynika z wiary w zapisy „mitologicznej książki”, jak określiła Pismo Święte. „Bardzo dobre” – komentowała tamto żenujące wystąpienie nowa członek Papieskiej Akademii Życia.

Źródła: lifesitenews.com / Twitter

FA

Dodaj komentarz