Pontyfikat i nauczanie Papieża Polaka na wystawie zorganizowanej w Berlinie ,,Jan Paweł II – Papież Dialogu”

Jak donosi portal radioszczecin.pl w Berlinie uroczyście otwarto wystawę ,,Jan Paweł II – Papież Dalogu”, przygotowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II, upowszechniające nauczanie Jana Pawła II, dzięki wsparciu pracowników polskiej ambasady oraz Instytutu Polskiego w Berlinie. Ekspozycja składająca się z kilkunastu plansz zainstalowanych na ogrodzeniu Bazyliki św. Jana Chrzciciela, która jest siedzibą Polskiej Misji Katolickiej, kończy rok ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Świętego Jana Pawła II.                     

Na planszach można prześledzić pontyfikat polskiego Papieża od strony relacji z ludźmi, od młodych po doświadczonych życiem, żyjących w ubóstwie lub dostatku, o różnym statusie społecznym, z różnych kręgów religijnych i kulturowych na całym świecie. Plansze zostały wzbogacone fragmentami z nauczania dotyczącego dialogu m.in. międzykulturowego, międzyreligijnego, kościoła z nauką, czy w rodzinie, które było niezwykle ważną częścią pontyfikatu Jana Pawła II. Przypomnienie w ten sposób sylwetki, nauk i dokonań Jana Pawła II ma szczególne znaczenie w czasie kiedy jego autorytet jest podważany nawet w kraju rodzinnym, a na całym świecie potęgują się ataki na chrześcijan i Kościół katolicki.        

W otwarciu wystawy uczestniczyli m.in. ambasador RP w Niemczech Andrzej Przyłębski, proboszcz Polskiej Misji Katolickiej Marek Kędzierski oraz Nuncjusz Apostolski Nikola Eterović, który nie tylko dziękował za zorganizowanie w Berlinie wystawy przybliżającej ,,postać największego Polaka współczesnych czasów i jednocześnie świętego kościoła katolickiego”, ale również wspomniał jego wielkie zasługi w niezwykle ważnych kwestiach pojednania oraz dialogu bez którego nie jest ono możliwe.                     
Nagranie z otwarcia wystawy na stronie:    
https://www.gov.pl/web/niemcy/jan-pawel-ii—papiez-dialogu—wystawa-w-berlinie

Opracowanie BC 
Źródło: https://radioszczecin.pl/4,417123,wystawa-jan-pawel-ii-papiez-dialogu-w-berlinie

https://www.gov.pl/web/niemcy/jan-pawel-ii—papiez-dialogu—wystawa-w-berlinie

Obraz https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Bazylika_%C5%9Bw._Jana_w_Berlinie, Jörg Zägel

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz