Odmowa wszczęcia postępowania w sprawie pedofilii

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski opublikował na swoim profilu FB informację o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez osobę duchowną na szkodę osób małoletnich:

W bardzo lakonicznym zawiadomieniu prokuratury możemy przeczytać:

Sekretariat Prokuratury zawiadamia Pana, jako osobę, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie, że postanowieniem Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu z dnia 9 marca 2021 pod sygnaturą akt PO I Ds 14.2021 odmówiono wszczęcia śledztwa w sprawie podejrzenie popełnienia przestępstwa przez osobę duchowną na szkodę osób małoletnich, tj. o czyn z art. 176 d.k.k. (Dz.U. 1969.13.94 z późn. zm.) w zw. z art. 4 S I k.k.

Cóż, wiele słów ciśnie się na usta, słów których nie można napisać. Niezłomny ks. Tadeusz walczy o prawdę i o uratowanie Kościoła Katolickiego przed podobnym upadkiem jak w Irlandii.

Czyżby kwestia odmowy wszczęcia postępowania przez prokuraturę stanowiła wspólny front wraz z komisją sejmową – która bada sprawę pedofilii tak, aby nic nie zbadać ? Gorzkie to wszystko.

Salvasi

PS.

Jeszcze są inne aspekty tego pisma, które wobec wagi poruszanych – a w zasadzie nieporuszanych spraw właśnie – budzą zastrzeżenia – ale są w tym przypadku mało znaczące. Czytelnikom pozostawiam opinię.

źródło: Profil FB/ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz