Na 26 marca zaplanowano w Lubuskiem Ekstremalną Drogę Krzyżową

W regionie lubuskim parafie organizują już po raz szósty indywidualną nocną wędrówkę w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W tym roku chodzi nie tylko o wyzwanie pokonania wielokilometrowej pełnej trudu trasy i zmaganie się z własną słabością fizyczną, ale jest również zachętą do rozważań i dokonania w jej trakcie duchowej przemiany w myśl hasła przewodniego ,,Rewolucja pięknych ludzi”, która w czasach zmasowanych ataków na Kościół katolicki staje się świętym obowiązkiem.

Jak czytamy w portalu nowasol.naszemiasto.pl jedna z lubuskich parafii tak zachęca wiernych do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej:          
,,Do tej pory wyzwaniem EDK było przejście minimum 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku”.         

W regionie zaplanowano aż 25 tras, dostosowanych długością (od 40 do 109 km), jak i stopniem trudności do możliwości fizycznych każdego z Lubuszan. Jak donosi portal nowasol.naszemiasto.pl w okolicach Nowej Soli odbędą się aż trzy Ekstremalne Drogi Krzyżowe: Żółta trasa – Księżnej Doroty (44 km) rozpoczynająca się i kończąca w Zatoniu, Zielona Góra – Królowa Pokoju (42 km) z Zielonej Góry do Otynia oraz Do grobu skoro świt (42 km) z Nowej Soli do Żagania.          

Pierwsza z nich rozpocznie się w Zatoniu mszą o godz. 18 i będzie przebiegała na trasie Zatonie-Sucha-Ługi-Otyń-Zakęcie-Stary Staw-Lelechów-Czasław-Książ Śląski-Barcikowice-Zatonie. Drugą zaplanowano leśnymi traktami w lasach Nadleśnictwa Przytok. Rozpocznie się o godz. 20 mszą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze skąd wierni wyruszą do Otynia przez Stary Kisielin, Jany, Rajewo, Tarnawę, Mielno, Milsko, Proczki, Dąbrowę, Czarną i Bobrowniki. Trzecią rozpocznie o godz. 20 msza w kościele Św. Michała Archanioła w Nowej Soli, a stacje EDK zaplanowane są kolejno w Rudnie, Kożuchowie, Chotkowie, Marysinie i w docelowym Żaganiu.        

Więcej na stronie:    https://nowasol.naszemiasto.pl/trzy-ekstremalne-drogi-krzyzowe-przejda-noca-bocznymi/ar/c15-8191135

Opracowanie BC 


Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz