Msza święta w 3. rocznicę zaginięcia ks. Krzysztofa Grzywocza

17 sierpnia 2020 na godz. 18.30 Kuria Opolska zaprasza do katedry opolskiej na wspólną modlitwę w intencji ks. Krzysztofa Grzywocza w 3. rocznicę jego zaginięcia. 

Krzysztof Grzywocz (ur. 17 października 1962 w Koźlu, zaginął 17 sierpnia 2017 w Alpach Lepontyńskich) – prezbiter diecezji opolskiej, egzorcysta diecezjalny, teolog, wykładowca teologii duchowości na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

W 1996 obronił pracę doktorską na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II: Urzeczywistnianie świętości w Kościele. Studium na podstawie twórczości Hansa Ursa von Balthasara, napisaną pod kierunkiem ks. prof. zw. dr. hab. Waleriana Słomki. Był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu. Był członkiem diecezjalnej rady kapłańskiej, autorem opracowań dotyczących duchowości katolickiej. Publikował m.in. na łamach „Życia Duchowego”, „Znaku”, „Pastores”, „Więzi” oraz „Zeszytów Formacji Duchowej”.

17 sierpnia 2017 zaginął w Alpach Lepontyńskich w okolicy szczytu Bortelhorm na granicy między Szwajcarią i Włochami. 23 sierpnia 2017 zakończono oficjalne poszukiwania i ks. Grzywocz został urzędowo uznany za zaginionego

Janusz Perat

źródła: Diecezja Opolska, Wikipedia

Dodaj komentarz