„Mężczyzna, który jest ojcem, nie może być kapłanem”. Robert Tekieli o książce „Z głębi naszych serc” Benedykta XVI i kardynała Saraha [audio]

– Celibat nie jest prawdą dogmatyczną. Celibat to tradycja kościoła. Mężczyzna, który jest ojcem, nie może być kapłanem – powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Tekieli, publicysta Polskiego Radia, odnosząc się do emocji, które wywołuje wydana niedawno książka „Des profondeurs de nos coeurs” („Z głębi naszych serc”).

Benedykt XVI w książce, podobnie jak kardynał Robert Sarah, mówią jasno, że są w posłuszeństwie synowskim wobec Franciszka, wobec papieża. To dla każdego katolika jest rzecz oczywista. Jeśli kapłan ma kłopot ze swoim kapłaństwem, to zaczyna się od nieposłuszeństwa. Mamy do czynienia z dwoma wybitnymi postaciami Kościoła. Benedykt XVI zostanie papieżem zapamiętanym może równie mocno, jak Jan Paweł II. A kardynał Robert Sarah to nadzieja Kościoła, to być może przyszły papież. Oni bronią celibatu. To jest istota, a nie jakieś marudzenie o współautorstwie.

– stwierdził Robert Tekieli.,
Robert Tekieli w audycji Temat Dnia / Rozmowa PR24

Źródło: polskieradio.pl

Foto: Vatican Media

Dodaj komentarz