Franciszek mówi o kontynuacji dzieła Benedykta, ale prawda jest odwrotna – uczy katolików podwójnej moralności

Kardynał Hong Kongu, Joseph Zen, napisał 27 września list do wszystkich kardynałów w sprawie Kościoła chińskiego (MarcoTosatti.com, 8 stycznia).

Podkreśla, że sprawa dotyczy „całego Kościoła” i przypomina kardynałom o ich obowiązku pomocy papieżowi w kierowaniu Kościołem.

Według Zena wydane w czerwcu 2019 wytyczne duszpasterskie Watykanu zachęcają katolików chińskich do schizmy.

Wytyczne papieża Franciszka

Kardynał Joseph Zen opublikował 5 lipca na swoim blogu „Dubia” (wątpliwości) w sprawie wytycznych Watykanu związanych z rejestracją chińskiego kleru w aktach reżimowych.

Dokonanie rejestracji wymaga zanegowania wiary, ponieważ reżim jej nie szanuje i tego samego wymaga od sygnatariuszy, wyjaśnia Zen.

Pokazuje, że wytyczne w §5 „rozwiązują” ten problem twierdząc, że „dla dobra społeczności” ksiądz lub biskup może podpisać wszystko, co podsunie mu rząd, jednocześnie nie zgadzając się z tym, co podpisał.

Ale to jest „sprzeczne z całą fundamentalną teologią moralności”, zauważa Zen: „gdyby to było prawdą, usprawiedliwiłoby nawet apostazję!”

źródło

W tym kontekście zauważa, że kardynał Parolin źle cytował wypowiedź Benedykta XVI i dodaje: „obrzydza mnie to, że często deklarują, że to, co robią, jest kontynuacją myśli poprzedniego papieża, podczas gdy prawda jest inna”.

Zen uważa, że tajna umowa z września 2018 r. między Franciszkiem a Chinami jest taka sama jak ta, której podpisania odmówił Benedykt w 2012 roku.

Zen błaga kardynałów „na kolanach”, aby „nie byli biernymi świadkami zabijania Kościoła w Chinach przez tych, którzy powinni go chronić i bronić przed wrogami”.

źródło: https://gloria.tv/post/XJwL6fEG3EgH2XqGATLuUFpVT

Get involved!

Comments

No comments yet