Dzisiaj napis ,,Zabij księdza”, a co jutro?

Już nie tylko profanowanie symboli religijnych, ale również bezczeszczenie miejsc pamięci narodowej staje się regułą działania protestujących rzekomo przeciwko wyrokowi TK. Może takie były pierwotne intencje, ale teraz coraz bardziej wygląda to raczej na całkiem sprawnie podżeganą akcję całkowitej destrukcji podstaw państwa.            

Coraz bardziej śmiałe akty wandalizmu i negowanie przekazywanych przez pokolenia wartości może się w każdej chwili wymknąć spod kontroli i nieobliczalny tłum przejdzie od  wykrzykiwanych i wypisywanych na ścianach kościołów gróźb do rękoczynów. Jak donosi portal trojmiasto.pl nieznani sprawcy nie powstrzymali się nawet przed szarganiem pamięci ofiar II wojny światowej.             

Kolejnym obiektem ataku padł Cmentarz Ofiar Hitleryzmu w Gdańsku. Doszło do znieważenia miejsca pochówku szacowanych nawet na 14 tys. ofiar niemieckich obozów w Stutthofie, Przeróbce i Kokoszlach i osób straconych w gdańskich więzieniach podczas II wojny światowej oraz zamordowanych obrońców Poczty Polskiej czy polskich kolejarzy.               

Na krzyżu postawionym w centralnej części cmentarza upamiętniającego pomordowanych przez Niemców Polaków pojawił się nawołujący do zbrodni napis ,,Zabij księdza”, co wobec ogromu zbrodni, których ten cmentarz-pomnik jest świadkiem oraz faktu, że jak czytamy w portalu radiogdansk.pl nekropolia jest też miejscem pochówku ks. Bronisława Komorowskiego, ks. Mariana Góreckiego oraz ks. Franciszka Rogaczewskiego, polskich działaczy narodowych w Gdańsku, beatyfikowanych męczenników II wojny światowej, rozstrzelanych w Stutthofie, wywołuje szok i przerażenie.       

.           
Namalowane hasła ,,j***ć PiS”, ,,piekło kobiet” i znak pioruna, którymi również wątpliwie udekorowano krzyż sugerują kto stoi za tym kolejnym aktem wandalizmu i profanacji symboli religijnych. Sprawą zajęła się już Komenda Miejskiej Policji w Gdańsku. Sprawcom grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności za obrazę uczuć religijnych, tyle samo za znieważenie miejsca pochówku i do trzech lat więzienia za publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni.      

Opracowanie BC 


Źródło:   

Dodaj komentarz