Domagamy się otwarcia kościołów. Odzyskajmy Boże Narodzenie – dołącz do protestu

Czy chcą Państwo, aby obchody świąt Bożego Narodzenia wyglądały tak, jak tegorocznej Wielkanocy?

To oczywiste, że żaden katolik nie chce powtórki z kwietnia… Dlatego musimy działać. Wystarczy kliknąć w ten link i wyrazić swój sprzeciw!

Zamknięte świątynie, trudności z przystąpieniem do sakramentu spowiedzi, ograniczona szansa na przyjęcie Ciała Chrystusa, a nade wszystko: ci, którzy chcieli brać udział w tych wyjątkowych wydarzeniach upamiętniających Mękę Pańską, musieli to robić za pośrednictwem środków masowego przekazu.

Nie wyobrażaliśmy sobie, aby taka sytuacja mogła powtórzyć się w czasie drugich najważniejszych dla katolików świąt – Bożego Narodzenia.

A jednak!

Nadal obowiązuje skandaliczny limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych kościoła. Problem sygnalizuje Konferencja Episkopatu Polski, która za pośrednictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego prosi o zmianę limitu, tak aby na jednego człowieka przypadało 7 metrów kwadratowych.

To wciąż potężne ograniczenia!

Jak widzimy w przekazach medialnych, znacznie zmniejszyła się liczba osób cierpiących na chorobę wywołaną koronawirusem. To znak, że poczynione działania przyniosły skutek.

Dlatego popieramy prośbę arcybiskupa Gądeckiego, ale domagamy się od premiera, aby to biskupi w swoich diecezjach mogli decydować o tym, ile osób może uczestniczyć w świątecznych nabożeństwach.

Msza święta, zwłaszcza w tak piękną uroczystość Bożego Narodzenia, to podstawa życia każdego katolika.

Nie ma naszej zgody na ograniczanie naszej wolności, tak jak to miało miejsce w kwietniu.

Każdy katolik ma prawo uczestniczyć w obrzędach Narodzenia Pańskiego!

Dlatego musimy działać jak najszybciej! Do świąt Bożego Narodzenia zostało już niewiele czasu!

Kliknij tutaj i dołącz do pilnej petycji
w serwisie Protestuj.pl

Jestem przekonany, że nasze działania przyniosą oczekiwane skutki i wszyscy polscy katolicy będą mogli wspólnie świętować Narodzenie Pańskie w odpowiednich ku temu miejscach!

Z pozdrowieniami

Arkadiusz Stelmach
Protestuj.pl

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz