Diecezja sosnowiecka sfinansowała zakup sprzętu medycznego

Zakup Systemu Centralnego Monitorowania Vista 120 CMS wartości 44 tys. złotych dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu sfinansowała diecezja sosnowiecka. Z inicjatywą wsparcia wyszedł przed kilkoma dniami Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Początkowo miał zamiar zakupić respirator, ale dyrektor placówki, dr Alicja Cegłowska, poinformowała, że na dziś szpital w Sosnowcu bardziej potrzebuje Systemu Centralnego Monitorowania Vista.

Centrala Vista to wysoce specjalistyczne urządzenie do ratowania życia. Umożliwia centralne monitorowanie przyłóżkowe parametrów życiowych do 64 pacjentów jednocześnie. Pozwala na m.in. ustawienie granic alarmowych w poszczególnych monitorach pacjenta, uruchamia pomiar ciśnienia, zapamiętuje odczyty z ostatnich 240 godzin. Posiada także funkcje kalkulatora lekowego, parametrów wentylacyjnych i nerkowych.

– W miarę naszych możliwości chcemy przyjść z konkretną pomocą służbie zdrowia – mówi Biskup Kaszak – bo zdajemy sobie sprawę jak bardzo lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, salowe i wszyscy pracownicy medyczni poświęcają się dla nas w tym niełatwym i groźnym czasie epidemii. To nie jedyny gest wsparcia. Kilka dni wcześniej Biskup dostarczył do pracy pracownikom WSS im. św. Barbary drugie śniadanie. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu jest jednym z największych szpitali w województwie śląskim i największym na terenie diecezji sosnowieckiej.

źródło: Diecezja Sosnowiecka

Get involved!

Comments

No comments yet