Dewastacja wyjątkowej kapliczki

Wierni Kościoła katolickiego przygotowują się do przeżycia na nowo Zmartwychwstania Pańskiego. Celebrowanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa to czas przemyśleń i dostrzeżenia własnych słabości oraz niedoskonałości, ale również czas otuchy oraz nadziei, które w koronawirusowej rzeczywistości są nam potrzebne jak nigdy dotąd.         

Niestety wśród obywateli nie brak osobników charakteryzujących się brakiem poszanowania wiary i tradycji, którym dostrzeżenie własnych mankamentów w zakresie przestrzegania reguł współżycia społecznego sprawia nawet w tak ważnym dla społeczeństwa świątecznym okresie wyjątkową trudność i pozwalają sobie na zachowania haniebne.       

Jak donosi portal koszalin.naszemiasto.pl nieznany sprawca postanowił uatrakcyjnić wiernym parafii Ducha Świętego w Koszalinie czas Wielkiego Tygodnia, i w nocy ze środy na czwartek dopuścił się czynu dewastacji kapliczki i figury Matki Bożej stojących przy kościele. A nie była to zwykła figura.       

W informacji o zdarzeniu, zamieszczonej przez parafię w mediach społecznościowych czytamy, że: ,,figura ma niezwykłą wartość historyczną. Została przywieziona z Dachau przez byłego więźnia obozu koncentracyjnego”. –co jeszcze bardziej potęguje wymowę tego kolejnego już ataku w naszym kraju na kościoły i symbole religijne.         

Sprawca w akcie okazania, kuriozalnie raczej swojej słabości, a nie mocy, dokonał jeszcze innych zniszczeń. Na liście jego wątpliwych osiągnięć znajdują się również połamane drzewce flag narodowych znajdujących się przy Szkole Katolickiej i wybite szyby w gablotach parafialnych.         

Sprawą zajęła się już policja, która analizuje zapisy parafialnego monitoringu. Według rzeczniczki koszalińskiej komendy policji, z którą rozmawiał lokalny portal, strat nie należy oceniać w kategoriach materialnych: ,,Straty materialne nie są duże, ale wartość sentymentalna i religijna trudna do wycenienia”.          

Pozostało tylko, zgodnie z prośbą proboszcza koszalińskiej parafii, modlić się za sprawców tego bulwersującego zdarzenia oraz za wszystkich tych, którzy mogą pokusić się w przyszłości o podobnie uczynki.         

Opracowanie BC 


Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz