Dariusz Matecki:Nasilają się ataki na kościół katolicki.Nie możemy pozwolić na obrażanie naszych kapłanów

W Szczecinie, w ciągu ostatniego roku, doszło do napaści na księdza prałata. Wydarzyło się to niedaleko miejsca, w którym teraz narysowano hasła wzywające do eksterminacji księży Kościoła katolickiego. Trzy pijane osoby weszły na parafię i pobiły księdza. Te osoby są już skazane. Jeżeli nie będziemy reagować, to tego typu sytuacji może być o wiele więcej. (…)  Nie możemy pozwolić na obrażanie naszych kapłanów – powiedział radny PiS w Szczecinie Dariusz Matecki podczas audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Nasilają się ataki na Kościół katolicki. Niespełna miesiąc temu sprofanowano pomnik Chrystusa w Warszawie, środowiska LGBT bojkotują poglądy chrześcijańskie, a teraz szerzy się akacja wzywająca do agresji wobec duchownych. [czytaj więcej] 

– Napisy na kościołach pojawiają się w Szczecinie coraz częściej, te wulgarne napisy są też w języku niemieckim. Warto na to zwrócić uwagę. Pojawiają się także akcje feministek, które są wymierzone przeciwko Kościołowi, które chcą stygmatyzować wszystkich księży jako pedofilów. Walczymy z tym. W zeszłym roku obroniliśmy nasz Kościół. (…) Nie możemy pozwalać na obrażanie naszych księży, naszych kapłanów, z którymi na co dzień mamy kontakt. Znamy tych ludzi i wiemy, że nikogo by nie skrzywdzili. Nie można stygmatyzować wszystkich księży – podkreślił gość audycji.

Osoby rozumiejące narastający problem nienawiści skierowanej wobec Kościoła jednoczą się i próbują przeciwstawić się groźnym zachowaniom.

– W Szczecinie powstało stowarzyszenie Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor, które właśnie ma za zadanie ochronę prawną osób wierzących, katolików i księży Kościoła katolickiego. Jeśli ktokolwiek widzi tego typu zachowania skrajne, wymierzone przeciwko wolności religijnej, może tam to zgłaszać – zapewnił Dariusz Matecki.

Współcześnie spotykamy się z nowomową nienawiści wymierzoną w księży biskupów. Są za to odpowiedzialni neomarksiści. Przykładem jest akcja przeciwko duchownym w Szczecinie.

– Widzimy to na przykładzie Warszawy, gdzie prezydent Rafał Trzaskowski objął swoim oficjalnym patronatem marsz równości, na którym znieważano Mszę św., szydzono z Najświętszego Sakramentu, szydzono z Matki Bożej, szydzono z naszej wiary. Rafał Trzaskowski się od tego nie odciął, nie potępił takich zachowań, a to jest punkt, w którym te osoby czują się bezkarnie. Jeżeli osoba, która kandydowała na prezydenta Polski, otrzymując prawie 50 procent głosów, nie reaguje na tego typu występki, to oni idą coraz dalej. Najlepszym tego przykładem jest działalność Michała Sz. – zwrócił uwagę radny PiS w Szczecinie

Michał Sz. ps. „Margot” kilka tygodni temu zaatakował działacza pro-life, niszcząc jego samochód.

– Człowiek ten zaatakował w środku dnia osobę o innych poglądach, działacza fundacji pro-life. Pobił tego człowieka, a następnie nożem pokroił mu opony w samochodzie. Nagle autorytety medialne, autorytety lewicowe i polityczne, nawet ks. Boniecki, występują w jego obronie [czytaj więcej].(…) To też daje im poczucie bezkarności. Poczucie, że mogą robić znieważać nas i naszą wiarę. Trzeba cały czas przypominać, że jeżeli ktoś znieważa grupę religijną (w tym przypadku katolików), to podlega dokładnie takiej samej karze, jak w przypadku znieważania muzułmanów czy Żydów albo środowiska LGBT – zauważył Dariusz Matecki.

Więcej szczegółów poruszanego tematu można przeczytać w dzisiejszym wydaniu „Naszego Dziennika” [tutaj]. 

Całą rozmowę z radnym PiS w Szczecinie można odsłuchać [tutaj]. 

Źródło: radiomaryja.pl

Dodaj komentarz