Czy profanacja symboli religijnych w Słubicach to przestępstwo?Działacz prawicowy spod Gorzowa Sławomir Wieczorek, jak donosi portal gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl, zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury o domniemaniu popełnienia przestępstwa podczas polsko-niemieckiego marszu równości, który odbył się z Frankfurtu nad Odrą do Słubic:       

    
„(…) dokonano profanacji kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Doszło też do demonstracyjnego okazania lekceważenia Narodowi Polskiemu. (…) Wnoszę o ściganie sprawców tych przestępstw”.         

           
Chodzi o podejrzenie złamania art. 196 kodeksu karnego dotyczącego obrazy uczuć religijnych. Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej przyozdobiony kontrowersyjną tęczową aureolą, to nie jedyny wybryk, na który pozwolili sobie uczestnicy marszu domagający się szacunku(!) dla środowisk LGBT.           

Jak czytamy w portalu gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Sławomir Wieczorek, który był uczestnikiem kontrmanifestacji w Słubicach twierdzi, że pod wizerunkiem Matki Bożej znajdował się podpis ,,Gaychurch Berlin” co w tłumaczeniu oznacza kościół gejowski Berlin. Pojawił się też baner ze skandalicznym napisem ,,Holy Trinity is Diversity” –  Święta Trójca to różnorodność.             


Uczestnicy marszu pozwalali sobie również na zachowania agresywne wobec patriotycznej grupy modlitewnej, której członkowie podczas marszu w Słubicach modlili się o polskie wartości chrześcijańskie, polskie rodziny i również za wszystkich biorących udział w marszu. Gwizdy i obelgi kierowane do modlących się i śpiewających patriotyczne pieśni, raczej o tolerancji, której tak domagają się środowiska LGBT też  nie świadczyły!                 

Sławomir Wieczorek w doniesieniu do prokuratury powołuje się również na głośną sprawę sprzed kilku tygodni, kiedy znany gej youtuber Jakubowski76, poniósł konsekwencje tego, że jawnie odciął się od kontrowersyjnych akcji środowisk LGBT. Za to, że  skrytykował zachowania profanujące wartości chrześcijańskie, które według niego mają miejsce tylko dlatego, że działacze LGBT czują się wśród chrześcijan po prostu bezkarni i nawoływał prowokująco aby spróbowali tych samych tęczowych chwytów  z prorokiem islamu: ,,Chcę zobaczyć, jak maszerujecie przez ulicę z tęczowym portretem Mahometa.(…) ale nie zrobicie tego, bo jesteście zwykłymi tchórzami”, został w opinii Sławomira Wieczorka skandalicznie potraktowany:     

                   
„Na naszych oczach rodzi się nowy totalitaryzm. Środowiska LGBT doprowadziły do tego, że znany gej youtuber Jakuboski76, który odcina się od tej neomarksistowskiej ideologii, został wraz z ciężko schorowaną mamą, przykutą do wózka inwalidzkiego, brutalnie eksmitowany na bruk”.        

Polskie prawo karne przewiduje za obrazę uczuć religijnych karę nawet do dwóch lat więzienia. ,,Tęcza przecież nie obraża”, tak skomentował w portalu sprawę Kacper Kubiak z zielonogórskiego Instytutu Równości, jednego z organizatorów marszu równości. Sama tęcza pewnie nie! 

Opracowanie BC  

Na podstawie gorzowwielkopolski.naszemiasto.plhttps://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/gorzowianin-sklada-doniesienie-na-marsz-rownosci/ar/c1-7889107

Obraz SatyaPrem z Pixabay

Dodaj komentarz