Byli działacze antykomunistyczni przeciwko podważaniu autorytetu Jana Pawła II

Prymas Wyszyński, który przez całe życie stał na straży chrześcijańskiej tożsamości polskiego narodu wypowiedział słowa, które nabrały w czasie zaciekłych ataków na narodowe symbole i wartości chrześcijańskie nagle wieszczego wymiaru:         
,,Jeśli przyjdą niszczyć ten naród, zaczną od Kościoła, bo Kościół jest siłą tego narodu”.             

 I właśnie to się dzieje na naszych oczach. Ataki na kościoły, księży, symbole religijne i wreszcie zamach na fundament, jakim jest postać Jana Pawła II, którego pontyfikat miał niewyobrażalny wpływ nie tylko na naszą historię, ale losy całego świata. Jak donosi portal radiogdansk.pl po środowisku nauki, które wystąpiło w obronie dobrego imienia Jana Pawła II, o opamiętanie w szarganiu pamięci ,,najlepszego syna narodu Polskiego”, zaapelowali w mediach społecznościowych byli antykomunistyczni działacze Solidarności ze Stowarzyszenia Godność. Nikt lepiej od nich tego nie wie, jak wielkie były  zasługi Jana Pawła II w walce z komunistycznym reżimem.   

          
Jak czytamy w portalu radiogdansk.pl w liście pojawiło się przesłanie dotyczące istoty tego zataczającego coraz szersze kręgi problemu negacji odwiecznego porządku rzeczy: „Nie wolno podcinać korzeni, z których wszyscy wyrastamy, nie wolno niszczyć naszej wspólnoty”. Byli działacze opozycji antykomunistycznej zwracają uwagę, że przetrwanie dziesięcioleci sowieckiego dyktatu i uwolnienie się spod jego jarzma było możliwe jedynie dzięki religii oraz schronieniu i pomocy, których udzielał przez te lata mimo surowych represji Kościół katolicki na czele, którego stał Jan Paweł II. Trudno im się pogodzić z tym, że podważa się jego autorytet i z taką łatwością wykiełkowało w narodzie ziarno nienawiści zarówno do Kościoła jak i własnego kraju.                   

Treść całego pisma na stronie:         https://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/118733-dzialacze-solidarnosci-apeluja-o-obrone-pamieci-o-janie-pawle-ii-zadne-racje-polityczne-nie-moga-burzyc-fundamentow-naszego-narodowego-trwania

Opracowanie BC 
Źródło:     

Obraz: Eric Draper

Get involved!

Comments

No comments yet