Budowa kościoła nad Rudzianką nie musi być przeszkodą dla budowy żłobka czy przedszkola

Sporna działka o wartości rynkowej ponad 1,3 mln zł, przy ulicach Gwarnej i Romantycznej w Szczecinie decyzją rady miasta zostanie wydzierżawiona bezprzetargowo parafii pw. św. Jerzego Popiełuszki na okres trzydziestu lat, a czynsz dzierżawny wyniesie 330 zł miesięcznie. 


Nie było w tym nic kontrowersyjnego, bo taki miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalono już ponad 10 lat temu. Młode rodziny z dziećmi zamieszkujące w tej chwili w większości osiedle Nad Rudzianką czekają jednak pilnie na budowę żłobka, przedszkola i placu zabaw, więc niektórzy mieszkańcy sprzeciwiali się decyzji o budowie kolejnej świątyni w okolicy.

Radni miejscy po wielomiesięcznych burzliwych dyskusjach, również w mediach społecznościowych, odrzucili wniosek grupy mieszkańców o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i dopasowania go do aktualnych potrzeb lokalnej społeczności. 


Może pogodzi radnych i mieszkańców osiedla Nad Rudzianką rozsądny głos jednego z mieszkańców przychylnych budowie nowej świątyni:  „Przypomnę, że powstanie parafii jest planowane wraz z innymi inwestycjami. Przecież przy parafii może powstać zarówno żłobek, jak i przedszkole czy szkoła. Dzieje się tak w innych miejscach i tu też takie rozwiązanie może się sprawdzić”. 

Więcej na stronie: 
https://gs24.pl/przy-osiedlu-nad-rudzianka-powstanie-kolejny-kosciol-radni-glosowali-ws-kosciola-nad-rudzianka-radni-przeciwko-mieszkancom/ar/c1-14814556

Na podstawie gs24.pl,  24kurier.pl

Oprac. BC, red. GC
Obraz tolmacho z Pixabay

Dodaj komentarz