22,5 tys. zł kary dla proboszcza parafii św. Marcina w Żninie. W kościele było kilkadziesiąt osób

Jak donosi Polskie Radio PiK, Powiatowy Inspektorat Sanitarny ukarał proboszcza parafii św. Marcina w Żninie ks. Michała Drewniackiego podwójną karą finansową za przekroczenie ilości wiernych w kościele podczas nabożeństwa w Wielki Piątek i mszy świętej w Niedzielę Wielkanocną. Zamiast 5 w kościele było kilkadziesiąt osób. Ksiądz otrzymał dwa mandaty na łączną sumę 22,5 tys. złotych.

Z uwagi na brak zaniechania łamania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję o nałożeniu kary administracyjnej w pierwszym przypadku w wysokości 10 tys. zł oraz w wysokości 12,5 tys. zł za ponowne złamanie zapisów rozporządzenia

– powiedziała Olga Radkiewicz z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Postępowanie w sprawie proboszcza prowadzi również policja i nie wykluczone jest, że również dołoży mandat w wysokości do 500 zł.

A co na to gnieźnieńska kuria?

To kara wysoka, dotkliwa i sprawiedliwa. Jesteśmy bardzo zasmuceni postawą jednego z naszych kapłanów, który świadomie złamał obostrzenia, zarówno dotyczące rozporządzeń państwowych, jak i rozporządzeń księdza prymasa, lekceważąc zdrowie swoich parafian, jak i własne.

– stwierdził kanclerz i rzecznik kurii metropolitalnej w Gnieźnie ks. Zbigniew Przybylski .

Polecamy gnieźnieńskim biskupom kazanie ks. prof. Stanisława Koczwary dostępne TU.

Żródło: radiopik.pl

Foto: Przemysław Jahr/Wikipedia

Get involved!

Comments

No comments yet