Związkowcy PŻB nie chcą nowej dyrektor z nadania politycznego

Związki zawodowe protestujące po odwołaniu wieloletniego prezesa zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej Piotra Redmerskiego, którego stery postawiły mocno kulejące przedsiębiorstwo na nogi, nie odpuszczają. Tym bardziej, że zarzutów do zarządu spółki i ministerstwa nazbierało się więcej. Po pikietach w sprawie przywrócenia na stanowisko byłego prezesa oraz zwróceniu się o wspacie do sejmiku samorządowego i kołobrzeskiej rady miasta, zamierzają przeprowadzić kolejną, dość nietypową tym razem, akcję protestacyjną.                
Chodzi o powołaną w firmie, już po odwołaniu cieszącego się wielkim uznaniem prezesa, na nowo utworzone stanowisko dyrektora Agnieszkę Bejnarowicz, której działania, choć nie zdążyła jeszcze całkiem rozwinąć skrzydeł, już mocno wielu pracownikom dały się we znaki i nie przypadły im do gustu. Jak bardzo, można wywnioskować z treści pisma związkowców z prośbą o pomoc, skierowanego do przewodniczącego PiS w radzie miasta:        


,,…załoga naszego przedsiębiorstwa gnębiona jest przez Panią Agnieszkę Bejnarowicz, która z pobudek czysto politycznych, została zatrudniona w naszej Spółce, a jej jedynym zadaniem jest dokonać jak największego chaosu i strachu wśród pracowników. Bezwzględnie realizuje swoje zadanie rozbicia zespołu pracowników, zwalniając ludzi z pracy”.     

Co ciekawe do planowanej kolejnej akcji protestacyjnej zamierzają właśnie włączyć adresata pisma, przewodniczącego PiS radnego Macieja Bejnarowicza deklarującego podczas obrad rady miasta z ich udziałem, wsparcie dla przedsiębiorstwa, a który prywatnie jest … mężem niecieszącej się uznaniem załogi nowej dyrektor. Zastanawiające jest tylko jaką formę miałaby ta pomoc radnego przyjąć, jak czytamy bowiem w liście związkowcy mają dość oryginalny pomysł:        


,,Związki zawodowe, starając się bronić pracowników przed haniebną i bezprawną działalnością pani Agnieszki Bejnarowicz, postanowiły, w ramach protestu, zorganizować akcję uniemożliwienia jej wejścia na teren zakładu pracy”.      

Więcej na stronie:     
https://kolobrzeg.naszemiasto.pl/zaskakujacy-list-zwiazkowcow-pzb-do-kolobrzeskiego-radnego/ar/c1-8212045

Opracowanie BC 
Źródło:     https://kolobrzeg.naszemiasto.pl/zaskakujacy-list-zwiazkowcow-pzb-do-kolobrzeskiego-radnego/ar/c1-8212045

Obraz succo z Pixabay 

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz