ZUS: Nie mamy pani wniosku. Trzeba płacić

Puławski oddział ZUS przy ul. Lubelskiej -foto-rs 

Ma trzy firmy, ale umorzenie składek ZUS dostały tylko dwie z nich. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Puławach przekonuje, że wniosku na trzecią – największą – nigdy nie dostał. I karze zapłacić przedsiębiorczyni zaległe 30 tys. zł.

Pani Emi;ia Figurska nie mogąc złożyć dokumentów drogą elektroniczną postanowiła dostarczyć je osobiście jednak z powodu strachu przed wirusem ustawiono skrzynię na dokumenty przed wejściem do urzędu i :

Emilia Figurska zajmuje się handlem produktami rolniczymi, m.in. środkami ochrony roślin. Wiosną, podobnie jak wielu innych przedsiębiorców, chciała skorzystać z trzymiesięcznego zwolnienia z opłacania składek ZUS./–/ – potwierdzenia odbioru nie dostałam, ale jestem przekonana, że wszystko zrobiłam, jak należy. Wnioski były trzy – na trzy podmioty gospodarcze, w tym spółkę Agrosystemy, która zatrudnia sześć osób. Miesięczne składki ZUS na pracowników to ponad 10 tys. zł, więc trzymiesięczne zwolnienie było dla nas znaczącą pomocą – przyznaje Emilia Figurska.

Jednak skrzynia na dokumenty nie oddała jednego z wniosków co spowodowało u Pani Emilii zadłużenie które ma być bezwzględnie od Niej wyegzekwowane(trzeba się cieszyć że Skrzynia oddała pozostałe dwa wnioski).

Drodzy Przedsiębiorcy należy być ostrożnym z tymi skrzyniami bo mogą znikać w nich dokumenty zwłaszcza te które mogą zmniejszać lub zawieszać pobór od Was pieniędzy.

Źródło:https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/zus-nie-mamy-pani-wniosku-trzeba-placic,n,1000278067.html

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
https://youtu.be/orFvL7QzArk

1 komentarz do wpisu “ZUS: Nie mamy pani wniosku. Trzeba płacić”

Dodaj komentarz