Zmiany w radzie nadzorczej puławskich Azotów

Agnieszka Kowalik i Piotr Śliwa (w środku) wygrali wybory do rady nadzorczej Azotów. Głosowanie nie poszło po myśli Sławomira Wręgi (z prawej), który uzyskał trzeci wynik

Agnieszka Kowalik z OPZZ i Piotr Śliwa z Solidarności zdobyli najwięcej głosów w wyborach na członków rady nadzorczej Grupy Azoty „Puławy”. Porażkę zaliczyła największa organizacja związkowa – Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego, która straci swojego reprezentanta w tym gremium.

Pracownicy Zakładów Azotowych oraz spółek wchodzących w skład puławskiej grupy kapitałowej w ostatnich tygodniach wybierali swoich dwóch przedstawicieli do rady nadzorczej chemicznego koncernu. Głosowanie zakończyło się w ostatnią środę.

Jak wynika z komunikatu komisji wyborczej, najwięcej głosów w drugiej, finałowej turze (1306) zdobyła Agnieszka Kowalik reprezentująca OPZZ. Drugie miejsce zajął Piotr Śliwa z NSZZ Solidarność (852). W związku z tym, to właśnie ta dwójka otrzyma statut członków rady nadzorczej Azotów, gdzie będzie reprezentowała pracowników całej grupy kapitałowej.

Wybory zakończyły się porażką największej organizacji związkowej w puławskich Azotach, czyli Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego. Jej kandydat, Sławomir Wręga, otrzymał jedynie 784 głosy, co pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca. Zaledwie 20 głosów z tej puli pochodziło od pracowników spółek zewnętrznych (jak Fosfory, Prozap, Remzap, Natural). Dla porównania, Agnieszce Kowalik poparcia udzieliło 165 pracowników spoza ZA, a Piotrowi Śliwie aż 280.

Czwarte miejsce w wyborach zajął Jacek Wójtowicz z Solidarności (743 głosy), jeden z dwójki dotychczasowych reprezentantów załogi w radzie nadzorczej. Drugi z przedstawicieli, Grzegorz Mandziarz z ZZ PRC, odpadł już w pierwszej turze. O ich odwołaniu oraz powołaniu na ich miejsce nowych członków – zwycięzców wyborów, 23 czerwca zdecyduje walne zgromadzenie.

Za;

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni