Zielonogórska firma wygrała przetarg na dużą dostawę ładowarek dla paryskich autobusów

Jak donosi portal gazetalubuska.pl działająca w Zielonej Górze znana już na całym świecie istniejąca na rynku od 11 lat firma z całkowicie polskim kapitałem Ekoenergetyka-Polska, zajmująca się projektowaniem i produkcją innowacyjnych stacji szybkiego ładowania miejskich autobusów elektrycznych, będzie realizowała ogromny kontrakt dla Paryża. Chodzi o dostarczenie aż 274 stacji ładowania o mocy 90 kW każda, dla paryskich autobusów.          

Zielonogórska firma ma już na swoim koncie dostarczenie nowoczesnej infrastruktury ładowania autobusów i samochodów elektrycznych m.in. do Szwecji, Norwegii, Finlandii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Rosji i Singapuru, a ostatnio ofertą firmy zainteresowała się również Indonezja. Ładowarki polskiej spółki, która jest liderem na światowym rynku jeśli chodzi o produkcję infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, znajdują się już w 60 miastach z 13 krajów.       

Zaletą ładowarek oferowanych przez zielonogórską firmę jest to, że dzięki wersji z satelitką jednoczesne ładowanie autobusów może odbywać się nawet przy ograniczonej przestrzeni do parkowania, a przy opcji wyposażenia ładowarki w zwijak kablowy istnieje możliwość poprowadzenia przewodu zasilającego do gniazda autobusu z sufitu. Ale największym atutem firmy jest to, że może dopasować oferowane stacje ładowania do indywidualnych oczekiwań klienta, i to nie tylko pod względem nowoczesnych rozwiązań technicznych, ale również wizualnym.         

Zarząd paryskiego transportu publicznego RATP nie po raz pierwszy zamówił w Ekoenergetyce dostawę stacji ładowania. W wyniku wygranego dwa lata temu przetargu, lubuska firma zrealizowała swoje pierwsze zamówienie na rynek francuski dostarczając do stolicy Francji, jak się okazało na dobry początek dalszej współpracy, 96 stacji ładowania o mocy 60 oraz 100 kW. Francuski operator zamierza do 2025 roku całkowicie wyeliminować z floty transportu publicznego autobusy z napędem diesla, stąd tak wielkie zamówienie na dostawę infrastruktury ładowania miejskich autobusów elektrycznych obejmująca aż 274 ładowarki o mocy 90 kW każda.                

Spółka Ekoenergetyka-Polska już po raz kolejny za innowacyjność i dynamikę rozwoju została na koniec 2020 roku nominowana do prestiżowej Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii Międzynarodowy Sukces. Jej kandydaturę zgłosiły oprócz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego i Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej również Polska Rada Biznesu, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Konfederacja Lewiatan.     

Opracowanie BC 

Źródło:    

Get involved!

Comments

No comments yet