Zbiórka podpisów w proteście przeciwko likwidacji polskiego górnictwa!

fot.: Obraz Tuna Ölger z Pixabay

Chadecy z ZChR rozpoczęli zbieranie podpisów przeciwko likwidacji górnictwa!!!

Szef resortu aktywów państwowych, wicepremier Jacek Sasin w telewizji Polsat ogłosił, że proces zamykania kopalń „to twarda konieczność”.

– Nie ma wyjścia, rozpoczęliśmy zbieranie podpisów Polaków przeciwko likwidacji górnictwa. Zamiast wprowadzić embargo na dostawy węgla do Polski, który jest zresztą kradziony Ukrainie w Dombasie przez Rosję, wicepremier Sasin – z wykształcenia historyk – proponuje kierunek na zamykanie kopalń. Rząd zgodził się najwyraźniej na dyktat Unii Europejskiej, która chce narzucić szybkie dochodzenie do tzw. neutralności klimatycznej i stąd pomysł na likwidowanie polskich kopalń w czasie, gdy akurat w Niemczech czy w Anglii udostępnia się nowe złoża węgla, otwiera nowe zakłady wydobywcze. Wicepremier Sasin idzie drogą wicepremiera Balcerowicza.

Zamykanie kopalń na Śląsku doprowadzi w efekcie nie tylko do problemów gospodarczych i społecznych ale i do zmiany politycznej w 2023 roku, tj. do wydania Polski na rządy koalicji liberalno-lewicowej – mówi NGO rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, Paweł Czyż.

Zachęcamy do pobrania listy do zbierania podpisów:

Perkaż

źródło: Rzecznik Prasowy Zarządu Głównego Zjednoczenia Chrześcijańskiej / NGO Opole

Dodaj komentarz