Zarząd Portu Lotniczego Lublin odwołany. Jest nowy prezes

Rada Nadzorcza Potu Lotniczego Lublin podjęła uchwałę o odwołaniu dotychczasowego zarządu spółki. Jej nowym prezesem został Andrzej Hawryluk.

Z funkcją pożegnał się Krzysztof Wójtowicz, który lotniskiem kierował od 2013 roku. Stanowiska stracili także dwaj członkowie zarządu: Sebastian Meitz i Adam Klinert.

– Rada Nadzorcza podejmując swoją decyzję wzięła pod uwagę zarówno oczekiwania akcjonariuszy w zakresie zarządzania Portem Lotniczym Lublin, jak również fakt, że dotychczasowy zarząd 25 czerwca br. uzyskał absolutorium  za 2019 r. i został skwitowany przez akcjonariuszy. Nowa sytuacja z jaką ma do czynienia branża lotnicza w ostatnich miesiącach, wymaga zdaniem rady nadzorczej także nowych rozwiązań personalnych w zakresie zarządzania Portem Lotniczym Lublin – czytamy w przesłanym mediom oświadczeniu.

Jak czytamy w komunikacie, nowy prezes spółki ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu instytucjami i przedsiębiorstwami sektora lotniczego oraz szereg certyfikatów i uprawnień w zakresie lotnictwa krajowego i międzynarodowego.  Andrzej Hawryluk jest absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie, gdzie uzyskał tytuł inżyniera na kierunku ruch lotniczy. Studia magisterskie ukończył na Politechnice Warszawskiej na specjalności sterowanie ruchem w transporcie. Posiada również dyplom studiów podyplomowych z zarządzania przedsiębiorstwem na Politechnice Łódzkiej.

Za:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Get involved!

Comments

No comments yet