Wykluczone skany i zdjęcia. Wnioski w ramach tarczy do poprawki

Przedsiębiorcy z Podkarpacia złożyli już około trzech tysięcy wniosków o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej. Część z nich musi to jednak powtórzyć, bo zrobiła to w niedozwolonej formie. Chodzi o wnioski wysłane przez Internet – między innymi w formie skanu czy zdjęcia. ZUS nie będzie ich rozpatrywał.

Przed rzeszowskim oddziałem ZUS-u ruch był od rana. Przedsiębiorcy wrzucali do specjalnej skrzynki wnioski o pomoc w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Najwięcej o umorzenie składek ZUS i tzw. postojowe.

Wnioski do ZUS-u można złożyć także w dwóch innych formach – wysłać pocztą lub przez Platformę Usług Elektronicznych. Nie można natomiast wysyłać ich przez Internet w formie skanu, zdjęcia czy też wypełnionego pliku w formacie WORD lub PDF. Przesłane w ten sposób wnioski nie będą bowiem rozpatrywane.

Jeżeli chcemy złożyć wniosek o którąkolwiek z ulg dla przedsiębiorców w ramach tarczy, wysyłka w formie elektronicznej oznacza, że jest on wysyłany wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych. ZUS zapewnia, że wnioski zarówno o umorzenie składek jak i o postojowe, zostały maksymalnie uproszczone.

Potwierdzenie złożenia wniosku funkcjonuje tylko na Platformie Usług Elektronicznych. W przypadku wysłania go pocztą lub złożenia wniosku w skrzynce, przedsiębiorca otrzyma odpowiedź z ZUS-u tylko w przypadku jeśli nie otrzyma danego świadczenia.

Źródło:Aktualności , TVP3 Rzeszów

Get involved!

Comments

No comments yet