Wydaj pieniądze w kraju. Trzecia edycja akcji Lubuskie Paszporty Turystyczne

Ruszyła kolejna edycja pomysłu na wakacje z rabatem w lubuskiem. Zwiedzaj, poznawaj, smakuj i wygrywaj, receptą na wypoczynek i wsparcie lokalnych producentów.   

Trzecia już edycja akcji Lubuskie Paszporty Turystyczne jak nigdy dotąd niezwykle celnie trafia w moment ogromnej potrzeby promowania i rozruszania lokalnych ofert turystycznych, kulturalnych i kulinarnych. Lubuski Paszport Turystyczny to efekt współpracy stowarzyszenia Zielone Grona z urzędem marszałkowskim, który umożliwia wielu gospodarstwom agroturystycznym, ośrodkom kultury, restauracjom i innym podmiotom branży turystyczno-krajoznawczej i gastronomicznej dobrą reklamę, a lubuszanom (i nie tylko, bo z oferty może skorzystać każdy) promocyjne zwiedzanie regionu i wypoczynek na łonie natury.              

W tym roku w akcji biorą udział aż 24 podmioty regionalne. W siedzibie każdego z nich można otrzymać paszport bezpłatnie. Dodatkowo ich rozpowszechnianiem zajmuje się również Centrum Informacji Turystycznej w Zielonej Górze. Posiadacz specjalnej książeczki, mini przewodnika zwiedza z nią region i w punktach partnerów projektu spędza czas korzystając  z atrakcyjnych rabatów oraz zbiera pieczątki dzięki, którym wygrywa nagrody. Pierwsza osoba, której uda się odwiedzić wszystkie 24 miejsca w okresie do 31 października może liczyć na kosz z produktami, voucherami czy biletami na ciekawe wydarzenia od wszystkich partnerów projektu. Jak by tego było mało przewidziano również drobne upominki za każdą piątą pieczątkę.               

W tegorocznej edycji projektu nowością jest kalendarz imprez w regionie, po to aby jak najlepiej rozplanować wakacyjną podróż i wykorzystać optymalnie bogatą ofertę regionu. Właścicielka Gospodarstwa Malinówka, jednego z partnerów projektu w czasie konferencji prasowej związanej z rozpoczęciem akcji podkreśliła, że daje ona ogromne nadzieje lokalnym firmom i producentom na odrobienie ostatnich ogromnych strat oraz zaprosiła na jedną z atrakcji tego sezonu, którą będą warsztaty pszczelarskie dla dorosłych i  dzieci. Jak powiedziała na konferencji  pomysłodawczyni akcji, Małgorzata Grad:     

       
– Lubuski Paszport Turystyczny to połączenie mini-przewodnika, karty rabatowej i karty klubowicza, uprawniający do odwiedzania ciekawych miejsc, zdobywania pamiątkowych pieczątek, a  także korzystania z oferowanych zniżek lub ofert specjalnych.         

   
Według wicemarszałka województwa lubuskiego Stanisława Tomczyszyna projekt Lubuskie Paszporty Turystyczne będzie wielkim wsparciem dla lokalnej gospodarki.        

Jednym z niewielu plusów koronawirusowej histerii jest to, że Polacy zostaną tym razem w kraju i odkryją jego walory od nowa. 

Oprac. BC                            

Na podstawie:

Get involved!

Comments

No comments yet