Wszyscy pracownicy tymczasowi w koszalińskiej NordGlass stracili pracę. Ok. 100 pierwszych ofiar narastającego kryzysu w regionie

      

To się dzieje naprawdę i niestety to dopiero początek. Jeszcze dwa miesiące temu firma produkująca szyby samochodowe,  jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich marek  i zatrudniająca ok 1,2 tys. pracowników miała się tak dobrze, że w czerwcu planowała uruchomić nową linię produkcyjną. Niewidzialny wróg pokrzyżował jednak plany i pokazał bardzo szybko jak kruche i niestabilne są podstawy działania nawet tak dynamicznie rozwijających się firm.             

Głównym odbiorcą szyb samochodowych był rynek europejski, ale niestety towar stał się z dnia na dzień jednym z ostatnich na liście produktów pierwszej potrzeby, nawet w niewywróconej jeszcze całkiem do góry nogami gospodarce polskiej.       

NordGlass nie zamierza się poddać, walczy o przetrwanie spowalniając na razie produkcję i reorganizując dotychczasowy system pracy. Pytanie tylko jak długo to się uda? I ilu pracowników straci jeszcze pracę?               

Obecnie właścicielem spółki jest AGC Automotive Europe.    

Na podstawie gk24.pl,  forbes.pl   

https://gk24.pl/nordglass-z-koszalina-rozstaje-sie-z-pracownikami-to-przez-epidemie-koronawirusa/ar/c1-14889401

https://www.forbes.pl/diamenty/2016/artykuly/miliony-szyb-miliony-zysku-szklany-sukces-nordglass/rd8yy2r

Oprac. BC

Obraz congerdesign z Pixabay

Dodaj komentarz