Wsparcie dla młodych Lubuszan na działalnosć gospodarczą

Koronawirusowa zawierucha bardzo we znaki daje się nie tylko przedsiębiorcom z zamrażanych od miesięcy branż, ale także ludziom młodym, którzy często zatrudniani na umowy cywilno-prawne dorabiali sobie dorywczo w gastronomii czy rozrywce. Teraz już nikt ich nie potrzebuje i nie przysługują im żadne prawa pracownicze.          

Celem projektu skierowanego do niezarejestrowanych w urzędzie pracy bezrobotnych Lubuszan pomiędzy 18, a 29 rokiem życia, którzy po 1 marca 2020 roku stracili pracę z powodu tzw. pandemii, jest wsparcie przedsiębiorczości młodych. Uprzywilejowani w projekcie będą młodzi Lubuszanie mieszkający lub uczący się w Słubicach, Świebodzinie, Międzyrzeczu, Nowej Soli, Żaganiu i Żarach. Większe szanse na zakwalifikowanie się mają również przedsiębiorcze i kreatywne osoby niepełnosprawne i kobiety.           

Aż 34 osoby wybrane spośród wszystkich aplikujących do projektu otrzymają nie tylko wsparcie finansowe w wysokości ok. 23 tys. zł na rozruch własnej działalności gospodarczej, ale mogą jeszcze starać się o środki na pokrycie bieżących opłat z nią związanych do wysokości 2,6 tys. zł miesięcznie przez okres pół roku. Do tego dochodzi jeszcze doradztwo zawodowe i kompeksowe wsparcie szkoleniowe dotyczące m.in. reklamy, marketingu, obsługi klienta czy prowadzenia księgowości, bardzo przydatne w walce o utrzymanie się na rynku pracy.             

Opracowanie BC 
Źródło:    

https://www.rzg.pl/141712/arr-pomoze-mlodym-w-zalozeniu-wlasnej-firmy/
  • Obraz Tumisu z Pixabay
https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz