Wrocławski Park Widawski będzie zagospodarowany na nowo

Szykują się kolejne prace rewitalizacyjne we wrocławskim Parku Widawskim.

Miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenu w obrębie Widawy przy ul. Fryzjerskiej. Inwestycja realizowana jest w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Uporządkowanie terenu, wykonanie nowej nawierzchni mineralnej i trawników wzdłuż ścieżek oraz montaż elementów małej architektury – to główne prace, jakie planowane są w ramach zagospodarowania parku Widawskiego. O realizacji tej inwestycji zdecydowali mieszkańcy Wrocławia, głosując na projekty we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.

Zakończenie prac planowane jest w połowie przyszłego roku

– W obrębie Widawy postawionych zostanie min.: 17 nowych ławek, 5 stojaków na rowery, 11 koszy na odpadki oraz tablica informacyjna. Będzie też bardziej zielono, posadzimy bowiem ponad 300 krzewów i ok. 1300 bylin. Pamiętajmy jednak, że niewielki obszar parku Widawskiego, leży na terenie zalewowym, więc poważniejszej infrastruktury, jak np. plac zabaw czy siłownia, nie można tam umieścić

– mówi Marek Szempliński, rzecznik Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Zagospodarowanie na nowo terenu w obrębie Widawy rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy w połowie 2021 r.

Jest to zadanie inwestycyjne pn.: „Zielona Lipa i Widawa- ulice, mini park przy pętli i Park Widawski”- realizowane w ramach WBO 2018 projekt nr 31 oraz „Zielono Mi! Parki, stawy, tereny zielone i sportowe” – WBO 2019 projekt nr 8.

Oprac. Es.

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz