Wrocław: Wracają tramwaje na Hallera i Żmigrodzką

Kończy się remont torów w strategicznych miejscach Wrocławia. Od 12 września tramwaje wracają na Hallera i Żmigrodzką – informuje Radio Wrocław

Mieszkańcy Wrocławia będą mogli niedługo ocenić, czy po długotrwałych remontach w tych ważnych miejscach miasta rzeczywiście będzie ciszej, ładniej i bezpieczniej. Tak zapewnia wrocławskie MPK.

Przed remontem z powodu złego stanu torów na Żmigrodzkiej obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto mieszkańcy skarżyli się na hałas spowodowany właśnie złym stanem torów. To z powodu hałasu rady osiedli zabiegały o modernizację torów tramwajowych.

W ciągu alei Hallera MPK wymieniło 600 metrów torów oraz 1,6 km trakcji. Wzdłuż ul. Żmigrodzkiej, od ul. Broniewskiego do ul. Na Polance, położonych zostało 800 metrów nowego torowiska.
Nowe tory mają także sprawić, że Wrocław stanie się bardziej zielony. Jak?

– pyta Radio Wrocław na swojej stronie internetowej.

W komunikacie MPK czytamy, że

Między szynami rosnąć będzie trawa. To dodatkowo wyciszy dźwięki powodowane przez jadące tramwaje i nie będą one wzniecać kurzu. Komfort okolicznych mieszkańców powinien znacząco się poprawić i będzie estetyczniej

Jak będzie zapewne niedługo zobaczymy.

Odnowiona została pętla Zawalna u zbiegu ulic Żmigrodzkiej i Zawalnej. Odnowione zostały tory, przejazdy drogowe, przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowe które przecinają pętlę.

Oprac. Es.

Dodaj komentarz