Wraca nocne oświetlenie ulic Krakowa

Według szacunków władz miasta wyłączanie oświetlenia ulicznego na noc w okresie pandemii koronawirusa przynosiło oszczędności ok. 20 tys. zł każdej nocy. Fot. arch. PAP/Łukasz Gągulski

Zarząd Dróg Miasta Krakowa zdecydował o przywróceniu od poniedziałku nocnego oświetlenia ulic. Od połowy kwietnia, gdy ruch na ulicach zmalał, latarnie uliczne były wyłączane na noc.

„Obserwujemy, jak na ulice Krakowa wraca ruch, jak jest coraz więcej osób, również nocami, stąd decyzja, by zakończyć wyłączanie nocne lamp” – ocenił w poniedziałek Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Jak zaznaczył, przeprogramowywanie zegarów sterujących oświetleniem ulicznym na pracę całonocną rozpocznie się od poniedziałku. Operacja ta – wskazał Pyclik – potrwa około tygodnia.Operacja przywracania oświetlenia potrwa około tygodnia. Fot. arch. PAP/Łukasz Gągulski Operacja przywracania oświetlenia potrwa około tygodnia. Fot. arch. PAP/Łukasz Gągulski

„Rozpoczniemy ją od centrum, tego rejonu miasta, gdzie jest najwięcej osób, które przemieszczają się nocami po ulicach” – zapowiedział przedstawiciel ZDMK.

Według szacunków władz miasta wyłączanie oświetlenia ulicznego na noc w okresie pandemii koronawirusa przynosiło oszczędności ok. 20 tys. zł każdej nocy.

Źródło: pap, za: TVP3 Kraków

Dodaj komentarz