Wojewoda małopolski ogłosił nabór uzupełniający w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Wojewoda małopolski ogłosił w środę nabór uzupełniający wniosków na dofinansowanie w tym roku zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Przeznaczono na ten cel ponad 7,8 mln zł. W sumie w tegorocznym naborze FDS zarezerwowano 202,5 mln zł.

Jak podkreślił w środę wojewoda Łukasz Kmita, kolejny nabór wniosków stał się możliwy dzięki oszczędnościom w przetargach dotyczących inwestycji z naboru ogłoszonego jeszcze w 2019 roku bądź rezygnacji samorządów z udzielonego im dofinansowania.

„Dzięki temu będą mogły zostać zrealizowane w 2020 roku kolejne inwestycje” – zaznaczył wojewoda. To wszystko – jak wskazał – pokazuje, że Fundusz Dróg Samorządowych jest strzałem w dziesiątkę: „rozwiązaniem cenionym i wyczekiwanym przez samorządy”.

Jak przypomniał Małopolski Urząd Wojewódzki, dofinansowanie z FDS dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania.

Urząd poinformował, że w mijającym tygodniu kolejne trzy samorządy podpisały umowy w ramach trzeciego naboru z Funduszu Dróg Samorządowych. Do tej pory podpisano w sumie 100 umów na łączną kwotę prawie 154,2 mln zł z tego naboru FDS.Źródło:

Dodaj komentarz