Władze Gorzowa pomagają lokalnej gastronomii

Władze Gorzowa nie pozostawiają lokalnej gastronomii bez pomocy        


Nie wiadomo na co czeka jeszcze rząd utrzymując wiele branż w dalszym ciągu w koronawirusowym szachu. To może być ostatni moment aby przedsiębiorcy, którym z niezrozumiałych przyczyn zakazano prowadzenia działalności gospodarczej oraz ci, którzy niby mogą to robić, ale nie mają dla kogo, mieli do czego wracać. W wigilię Bożego Narodzenia miną dokładnie 2 miesiące od kiedy rząd zabronił normalnej działalności gastronomom.       

          
Gdyby nie akcje społecznej solidarności, czy projekty samorządów, które znajdują jeszcze jakimś cudem środki na wsparcie zamrożonej decyzjami spanikowanych albo być może sterowanych polityków, lokalnej przedsiębiorczości, to wielka gospodarcza klapa byłaby przesądzona. W Gorzowie po projekcie Gorzowska Dycha Bis, wspierającym firmy z największym spadkiem dochodów oraz przystąpieniu do rządowego programu Wspieraj Seniora, dzięki któremu trzy gorzowskie restauracje mają szansę, gotując dla najstarszych mieszkańców miasta, przetrwać zgotowany gastronomom przez polityków mało strawny los, przyszła pora na kolejną formę pomocy gorzowskiej gastronomii pod hasłem ,,Gorzów na wynos”.             

Miejscy urzędnicy uruchomili specjalną stronę internetową www.gorzownawynos.pl, która zbierze w jednym miejscu ofertę gorzowskiej gastronomii. Dzięki temu zamawianie dań z dostawą do domu, przygotowanych przez ulubionych lokalnych restauratorów będzie wygodne dla nich samych jak i mieszkańców. Jak donosi portal gorzow.tvp.pl jeśli akcja zakończy się sukcesem, gorzowscy urzędnicy planują w przyszłości rozwój tej inicjatywy. Na razie powstaje baza lokalnych barów, restauracji i kawiarni. Do akcji przyłączyć się może każdy kto prowadzi usługi gastronomiczne, wystarczy się zarejestrować w portalu gorzownawynos.pl.        

Opracowanie BC 
Źródło:     

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz