Więcej tramwajów dla Wrocławia. Kolejne środki na rozwój MPK

Łącznie 46 tramwajów kupi wrocławski przewoźnik w ramach dużej umowy z poznańską firmą Modertrans.

MPK korzysta z prawa opcji, co oznacza że dodatkowo na ulicach Wrocławia pojawi się 21 niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma. Łącznie będzie to 46 nowoczesnych, niskopodłogowych pojazdów. Całkowita kwota kontraktu wyniesie 372 miliony złotych. Pierwszy nowy pojazd ma się pojawić najpóźniej jesienią 2022 roku.n Systematycznie nowe wagony mają trafiać do Wrocławia do połowy 2024 roku.

– Wrocławskie Moderusy Gamma będą nie tylko nowoczesne i niskopodłogowe, ale także ich konstrukcja oparta będzie na czterech skrętnych wózkach. Każdy z nowych wagonów będzie niebieski, co na pewno przypadnie do gustu wielu wrocławianom. Tramwaje zastąpią w części nasze najstarsze pojazdy, a częściowo będą dedykowane na nowe linie tramwajowe takie jak ta na Nowy Dwór.

– mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Moderusy Gamma oparte są na lekkiej konstrukcji oraz wyposażone w nowoczesny i energooszczędny układ napędowy o dużej wydajności. Pojazdy zostaną „uszyte na miarę” Wrocławia, co oznacza że będą zbliżone do poznańskich tramwajów swojego typu, ale nie identyczne.

Duża umowa na Moderusy Gamma to tylko część działań przewoźnika w celu zmodernizowania swojego taboru tramwajowego. MPK oddało w 2020 roku do remontu generalnego 42 swoje tramwaje. Wszystkie wrócą do Wrocławia odświeżone, niebieskie i klimatyzowane.

Oprac. Es.

Źródło i foto: UM Wrocławia

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz