Wiceprezes Zakładów Azotowych Puławy odwołana

Anna Zarzycka-Rzepecka w zarządzie zasiadała od stycznia 2018 roku (fot. Radosław Szczęch)

Anna Zarzycka-Rzepecka straciła miejsce w zarządzie puławskich Azotów.

To była wiceprezes Zakładów Azotowych, która do Puław trafiła z centrali Grupy Azoty w Tarnowie. Decyzję o jej odwołaniu w poniedziałek podjęła rada nadzorcza spółki. Jej powody nie są znane.

Anna Zarzycka-Rzepecka, która zasiadała w nim od stycznia 2018 roku. Do Puław trafiła bezpośrednio z centrali Grupy Azoty w Tarnowie, gdzie pełniła funkcję dyrektora departamentu korporacyjnego nadzoru właścicielskiego.

Absolwentka Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu wcześniej pracowała m.in. jako wiceprezes do spraw finansowych w Zakładach Azotowych „Police”. W Puławach, od marca do niemal końca kwietnia tego roku Zarzycka-Rzepecka pełniła obowiązki prezesa zarządu firmy. Stanowisko to zostało jej powierzone po tym, jak z funkcji prezesa puławskich Azotów odwołano Krzysztofa Bednarza.

W czasie swojej krótkiej misji, w roli szefowej ZA, menedżerce udało się wygasić większość sporów ze związkami zawodowymi oraz przyspieszyć formalności dotyczące oddania nowej wytwórni granulowanej saletry. Do swojej pierwotnej roli, czyli zastępcy prezesa, Zarzycka-Rzepecka wróciła po kolejnym przetasowaniu we władzach kombinatu, gdy na jego czele wysunięto Tomasza Hryniewicza.

W poniedziałek, 6 lipca, rada nadzorcza dokonała kolejnej zmiany, tym razem odwołując z zarządu Annę Zarzycką-Rzepecką. Tym samym, władze spółki sprawują obecnie trzy osoby: prezes Tomasz Hryniewicz, wiceprezes Jacek Janiszek oraz członek zarządu, reprezentant załogi, Andrzej Skwarek.

  • Za:
Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz