We wtorek 22 września we Wrocławiu komunikacja miejska za darmo

We wtorek 22 września obchodzimy w tym roku Dzień Bez Samochodu, a odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Tego dnia będzie można nieodpłatnie skorzystać z komunikacji zbiorowej we Wrocławiu, zaś na osoby, które zdecydują się na bardziej ekologiczne środki transportu czekają liczne atrakcje.

Darmowa komunikacja zbiorowa dotyczy również komunikacji podmiejskiej z sąsiednich gmin, które zdecydowały się współuczestniczyć w wydarzeniu. Zgodnie z zasadami inicjatywy, zadeklarowano też szereg działań o charakterze trwałych zmian, głównie inwestycyjnych i organizacyjnych wykonanych przez miasto w danym roku, których celem jest poprawa dostępności środków transportu zbiorowego, rowerów czy ruchu pieszego.

Za darmo na Wrocławskim Rowerze Miejskim 

Każdy, kto zdecyduje się wypożyczyć rower w systemie Nextbike Polska, będzie mógł korzystać z Wrocławskiego Roweru Miejskiego za darmo przez godzinę.

Dzień bez samochodu w Aquaparku

We wtorek 22 września dla pierwszych stu osób, które przyjadą do Aquaparku rowerem, hulajnogą lub na rolkach, będą przygotowane prezenty niespodzianki.

A dodatkowo można będzie oznakować swój jednoślad. Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki, od 10:00 do 15.00, przed wejściem głównym do Aquaparku, będą znakować rowery. Rower powinien być odpowiednio wyposażony:

  • z przodu – w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,
  • z tyłu – w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające,
  • co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec,
  • w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Oprac. Es.

Źródło: UM Wrocławia

Dodaj komentarz