Wałbrzyska SSE „INVEST-PARK” wybuduje halę przemysłową w Jaworzynie Śląskiej

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wygrała właśnie przetarg na zakup gruntów w jaworzyńskiej podstrefie. Na działce wielkości prawie 4 hektarów powstanie hala o powierzchni ok 5 tys. m2.

Za działkę w Pasiecznej WSSE „INVEST-PARK” zapłaci ponad 2 miliony złotych. Budowa hali ma się zakończyć w 2021 r. Swoją siedzibę w niej znajdzie 3-4 przedsiębiorców.

Inwestycja wpisuje się w program budowy hal przemysłowych, jaki w 2019 r. roku ogłosił zarząd WSSE „INVEST-PARK”. Zakłada on budowę sześciu bliźniaczych obiektów w Wałbrzychu, Jaworzynie Śląskiej i Ząbkowicach Śląskich, Nysie, Brzegu oraz w wielkopolskiej Wrześni.

Wszystkie mają być gotowe w 2022 r. Każda z nich ma mieć powierzchnię około pięciu tysięcy metrów kwadratowych z możliwością podzielenia na cztery moduły. Przy każdej przygotowane zostanie odpowiednie zaplecze: parking, plac manewrowy i tereny zielone.

Łączna wartość projektu szacowana jest na 120 milionów złotych, przy czym do kwoty tej nie wlicza się kosztów zakupu gruntów.

Wizualizacje WSSE „INVEST-PARK”

Autor: Agnieszka Komaniecka

Oprac. Es.

Get involved!

Comments

No comments yet