Wakacyjne remonty dróg na Podkarpaciu

Na inwestycje drogowe stolica województwa jeszcze w tym roku przeznaczy 150 milionów złotych. W centrum Rzeszowa zakończyła się właśnie modernizacja ulicy Lisa Kuli. Trwa wyłanianie wykonawców kolejnych prac.

Remont ulicy Leopolda Lisa Kuli trwał niespełna miesiąc. W tym czasie kierowcy musieli się liczyć z utrudnieniami, jednak przez większość czasu droga była przejezdna. W ramach prac modernizacyjnych wymieniono nawierzchnię, wykonano też nowe kanały deszczowe i wzmocniono konstrukcję drogi. Całość prac kosztowała półtora miliona złotych.

W ostatnich dniach zakończono też budowę bocznej drogi ulicy Miłej na Drabiniance. W tej samej części miasta remontowana jest też ulica Urocza. Tu prace mają się zakończyć w przyszłym miesiącu. W planach natomiast są już kolejne inwestycje. Najważniejsze z punktu widzenia kierowców będzie przedłużenie ulicy Rejtana do ulicy Maczka. Takie rozwiązanie ma odciążyć ulice Piłsudskiego i Lwowską oraz ronda na Pobitno i Jana Pawła II. Dziś ta droga kończy się na wysokości targowiska przy ulicy Dworaka. Miasto skompletowało już większość potrzebnej dokumentacji. Wyłoniono też wykonawcę przebudowy ulicy Matysowskiej. We wrześniu ma być też rozstrzygnięty przetarg na budowę drogowego połączenia ulic Wierzbowej i Kopisto. To już trzeci projekt tej kontrowersyjnej inwestycji – oprotestowanej przez mieszkańców sąsiednich budynków.

Maszyny budowlane mają tu wjechać jeszcze w tym roku, a we wrześniu przyszłego droga ma zostać oddana do użytku. Będzie kosztować 8 milionów złotych. Opóźnia się natomiast remont ulicy Siemieńskiego i Batorego.

W sumie na inwestycje drogowe w tym roku miasto wyda 150 milionów złotych.

Źródło: TVP 3 Rzeszów-Aktualności

Dodaj komentarz